Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 500 KČ ZDARMA
773 670 704 nebo 222 743 845 PO-PÁ 9-19

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

Svatba "dobře oblečená"... 

MALÁ SVATBA NEMUSÍ BÝT NUTNĚ V BÍLÉ

Nevěsta na malé svatbě nemusí mít nutně velkou bílou garderobu, ale postačí ji jakákoliv světlá barva šatů sladěná s botami , kabelkou a ostatními doplňky. Závoj se k této o něco méně „svatební“ nevěstě příliš nehodí, lépe je zvolit malý klobouček k barvě kostýmku nebo šatů.

TIP

Vyberte si další drobnosti, kterými se může nevěsta dokrášlit.

TIPY A DOPORUČENÍ PRO SVATEBNÍ KLASIKU

Nevěsta by neměla mít výstřední šperky ani příliš okázalý make-up. Za každých okolností by měla mít punčochy nebo punčochové kalhoty. Před obřadem by si nikdo ze svatebčanů o ženichovi a nevěstě ani nemluvě neměl brát svrchní oděvy (kabáty) a měl by je nechat ve voze. Má-li nevěsta slavnostní rukavičky jako doplněk k oblečení, vždy si je před obřadem sundává. Ženich by měl volit jednotný tmavý oblek s bílou košilí a kravatou . Může samozřejmě zvolit košili nebo kravatu v barvách, které budou ladit s oblečením nevěsty. I pro malou svatbu platí, že by ženich měl barevně ladit s nevěstou a do své klopy u saka si umístit tzv. korsáž, která ladí s kyticí nevěsty.

PRAVIDLA PRO SVATEBČANY

I malá svatba ctí obvyklé rituály. Hosté se scházejí v domě nevěsty, předávají svatební dary a jsou vítání formou malého pohoštění, zdobí se automobily, ctí se svatební zasedací pořádek i obřadní pravidla. Hosté přijdou ve slavnostním oblečení a vyhýbají se tmavým ponurým barvám a laciným odhaleným modelům. U dam vítězí pastelové kostýmky a šaty světlých barev. Pánové mohou mít i černý oblek, případně světlý, ale vždy s kravatou nebo motýlkem. Své partnerce jistě udělají radost, pokud s ní budou buď košilí nebo kravatou, odstínem obleku, barevně ladit. Ženy by rozhodně neměly volit barvu bílou. Bílá je na svatbě rezervovaná pro nevěstu a měli bychom na toto pravidlo pamatovat.

VELKÁ SVATBA VE VŠÍ POMPÉZNOSTI

U svatby velké se předpokládá velká zdobenost, množství dekorací a svatebních efektů. Samotná nevěsta má dlouhé bílé šaty se závojem a doprovází ji družičky a, velké množství květin a okázalých svatebních formalit. Společensky se hodí smoking, frak. K fraku se nosí černá vesta, bílá nebo krémová, bílá kravata, bílé rukavičky i cylindr.

ŽAKET PRO OPRAVDU VÝZNAMNÝ OKAMŽIK

U zvlášť honosných svateb se od ženicha očekává většinou žaket , kombinovaný výhradně s cylindrem.  Ten ženich doplní bílou košilí s tuhým límcem, proužkovanými kalhotami, šedými rukavicemi. Oblek se nosí vždy zapnutý, límeček je škrobený a ohrnutý. Někdy ženich odmítá smoking, žaket i frak. Budiž mu tolerováno, když zvolí jednořadý nebo dvouřadý oblek z kvalitního materiálu, který doplní jednobarevnou nebo brokátovou vestou, askotem, motýlkem , kravatou a noblesním střihem košili.

VELKÁ SVATBA , VELKOLEPÝ ZÁŽITEK

U velké svatby jsou hosté většinou významnější a jejich počet je poměrně vyšší. Často i svatebčané mají sladěné a zvolené oděvy tak, aby nekazili výsledný dojem a dokonalou atmosféru. Většinou se již při ranním scházení hostů pronajímá svatebně ozdobený salonek. Svatbu koordinuje schopný organizátor, který postupuje podle předem připraveného „svatebního scénáře“. Svatební kolona aut je složená z limuzín . Ty nejkrásnější patří do čela průvodu a nejvíc zdobený vůz samozřejmě poctí nevěstu. Není na škodu, pokud jsou auta typově podobná a barevně sladěná. Taková by měla být i celá svatba. Stejné linie a styl dekorací včetně jednotných barevných doplňků jsou při významné svatbě samozřejmostí. Velká svatba je záležitost opravdu velkolepá a dlouho se o ní mluví , píše a nakonec i vzpomíná.

Související odkazy:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY Facebook