Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 300 KČ ZDARMA

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

Svatba představuje symbolicky jedno z nejvýznamnějších rozhodnutí našeho života...

svatebni_dekoraceI proto musí být dnem mnohem krásnějším a vydařenějším než ty všedně obyčejné. Dokonalá svatební výzdoba, svatební dekorace a  vkusné svatební doplňky propůjčí každé svatbě viditelný punc výjimečnosti. Dodržet zákony estetiky, vytvořit uchvacující svatební atmosféru, opticky ji zkrášlit i harmonicky sjednotit. Zaujmout a pozitivně naladit svatební hosty a přitom se strefit do vkusu samotných snoubenců. To je úkol pro dekoratéra.

TIP Prohlédněte si naše svatební dekorace

SVATEBNÍ VÝZDOBA OVLIVNÍ NAŠE POCITY

Asi každý ví, jak moc naše smyslové vnímání olivňuje naši dobrou náladu. Zvlášť  každý optický vjem působí na naše představy velice intenzivně a ovlivňuje naše pocity.  Pokud se v životě rozhodujeme, téměř vždy si vybíráme to, co se nám líbí. Schopnost vnímat krásu a podřizovat jí své myšlení je fakt natolik významný, že by se neměl podceňovat. Chceme-li se cítit co nejlépe, bavit se a radovat, podvědomě si vytváříme patřičnou atmosféru i krásné prostředí.

SVATBÁM SLUŠÍ ELEGANCE, JEMNOST A BAREVNÁ HARMONIE

To co se nám jeví krásné, do určité míry ovlivňují módní trendy, náš životní styl a naše vnímání, které určuje náš vkus. Při organizaci svatby se však musíme strefit do obecného vkusu. Musíme umět nabídnout estetický zážitek, který zaujme téměř každého hosta. Vyhýbáme se výstřelkům, příliš originálnímu pojetí a snažíme se najít nevtíravý decentní kompromis. Svatbě sluší elegance, jemná noblesa i romantika, která by však neměla sklouznou k lacinému nevkusu.

BÍLÁ KLASIKA UŽ NENÍ JEDINOU VOLBOU

svatebni_stolovani_ruzeSoučasný trend dává svatbám možnost vyniknout i v jiném barevném ladění než je klasicky bílá. Svatby, které barevně ladí rozbíjejí všední klasiku a nejsou nudné, mají šarm a jiskru. S barvami se musí však zacházet opatrně. Pokud dokážeme sladit svatbu tón v tónu od výrazných prvků až k nejmenším detailům máme vyhráno. Svatbu si však nesmíme splést s dětskou oslavou. Svatba může nést jeden barevný akcent, ale neměla by být pestrobarevná a zábavná jak tropický papoušek. Svatba prostě zůstává formálním aktem, který by měl do jisté míry budit vážnost a působit vznosně a důstojně. Pokud zvolíme hodně výraznou a pestrobarevnou svatební kytici, musíme v ostatních doplňcích myslet střízlivě. Zvolit šaty a doplňky spíše jednoduché. Aby se Vám nestalo nepříjemné faux pas zkuste se inspirovat naší nabídkou na svatební výzdobu laděnou do barvy žluté, oranžové, červené, růžové, světle fialové, zelené či dokonce bordó.

VŠE ZAČÍNÁ U NEVĚSTY A ŽENICHA

Svatba a její styl se vždy odvíjí od osoby nevěsty. Zaměříme se na její typ, konstituci. Snažíme se oblečením a doplňky potlačit nebo naopak zviditelnit prvky, které výrazně dominují. Sportovní vzrostlé nevěstě se asi nebude zamlouvat a ani slušet romantický střih šatů, bohatý na výšivky a volánky, ale osloví drobnou a křehkou nevěstu, kde potrhne její jemnost. Vysoká nevěsta si naopak může dovolit velkou atypickou kytici a jednoduchý elegantní styl šatů. Barvy volíme tak, aby odpovídaly barvové typologii nevěsty. V současné době se pozornost více upíná i na ženicha. Už dávno neplatí, že ženichovi stačí oblek z tanečních nebo od promoce. Na pánském oblečení se hodnotí i kvalita materiálu. Na co se klade při oblečení nevěsty a ženicha důraz, jsou barvy. Oba musí vzájemně ladit. Vše musí být ve vzájemné barevné harmonii. Nevěstina kytice, ženichova košile, kravata i korsáž na klopě ženichova saka.

EFEKT A JEDNOTNOST DOCÍLÍME HARMONICKÝM OPAKOVÁNÍM STEJNÝCH PRVKŮ

Na barvy myslíme v průběhu svatby pořád. Pokud jsme se rozhodli pro určitý barevný akcent, měl by být součástí celé svatby. Patří do každého svatebního detailu. Stylově podobné by mělo být oznámení, výzdoba aut, svatební kytice, polštářek pod prstýnky, svatební dort, výzdoba židlí  i svatební tabule.

Se svatební výzdobou se svatební hosté setkávají již od samotného rána. Zdobí se dům nevěstiných rodičů i prostory, kde se scházejí hosté. Nad vchod do domu můžeme umístit girlandu symbolizující slavobránu. Motivů k samotnému zdobení najdeme mnoho. Můžeme využít bílou šerpu s naaranžovanými oddenky z břečťanu, bílé balonky se svatebním potiskem stříbrných zvonečků, myrtové věnečky s barevnou stuhou, která ladí s okolní barevnou výzdobou, efektní dekoraci z živých květů atp. Nekombinujeme příliš mnoho ozdobných prvků. Pokud si zvolíme určitý styl a detail výzdoby, snažíme se, aby se pravidelně opakoval a byl součástí i  ostatní svatební výzdoby (zdobení aut, výzdoba interiéru při svatební hostině, svatební dekorace, svatební tabule atp.). Snažíme se výzdobu nepřekombinovat. Stačí stále dodržovat barevnou jednotnost a zvolený dekorativní motiv. Např. pokud má nevěsta kytici z oranžových růží, budou to právě oranžové růže, které budou dominovat i ve všech ostatních květinových dekoracích. Tzn., že jimi vyzdobíme tabuli při svatební hostině, košíčky pro družičky i nevěstino svatební auto. To, že i korsáž ženicha bude ze stejných květin jako kytice nevěsty je víceméně pravidlem.

SLADIT SVATBU V KAŽDÉM OKAMŽIKU JE VIZITKOU DEKORATÉRA

Při výzdobě svatební hostiny nespoléhejte na nabídku personálu, že Vám svatební výzdobu připraví. Těžko bude moci zaručit, aby dodržel onu jednotnost a styl, který Vaši svatbu charakterizuje. Lépe je svěřit celou svatební výzdobu do rukou dekoratérky, která zaručí, aby vše ladilo v každém stavebním okamžiku a to včetně květinových dekorací.

Související odkazy:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY Facebook