Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 500 KČ ZDARMA
773 670 704 nebo 222 743 845 PO-PÁ 9-19

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

Svatební role…

Svatba je velké představení, které nabízí nespočet velkých rolí i epizodních roliček. Hlavní role jsou předem dané ženich a nevěsta. Ostatní si rozdělí rodiče, příbuzní, přátelé a ostatní svatební hosté. Připomeňme si jaký kdo má na svatbě poslání

ŽENICH A NEVĚSTA

Již jsme se zmínilili, že jim logicky připadá role hlavní. Celý den jsou středem pozornosti, přijímají gratulace, dárky, přijímají přípitky a radostně plní svatební zvyky (rozbíjení talíře, krájení dortu, svatební tanec).

OTCOVÉ

Otcové jsou ti kteří si na svatbě většinou zachovávají odstup a do připrav příliš nezasahují. Zpozorní až v okamžiku, kdy jim je doporučeno připravit si pro hostinu slavnostní přípitek. Obvykle to bývají otcové  nevěst. V té chvíli se v nich přeci jen probudí odpovědnost a nezřídka i velká tréma. Další dějství pak čeká opět  tatínka nevěsty, kdy svou dceru slavnostně vyprovází k svatebnímu obřadu. Se svou manželkou (maminkou nevěsty ) také zahajují taneční sólo pro rodiče.

MAMINKY

Maminky oproti otcům berou svatební okamžiky svých dcer i synů jako své vlastní. Mnohdy mají své svatební vize a často dojde i k drobným neshodám a rodinným kolizím. Stačí jen když jejich potomek má trochu jiné představy o průběhu svatebního dne než je jejich. Není to tak vždy, ale přesto je to jev poměrně častý. Ideální maminkovská role, je rolí poradce v pozadí. Velkou oporou je maminka, která je ochotně na blízku, poradí , ale nezasahuje razantně do představ snoubenců. Pokud máte pocit, že Vaše maminka se snaží být až příliš nápomocná, pochvalte ji za snahu a zkuste ji zadat nějaký konkrétní úkol ,kterého se zcela jistě nadšeně ujme. Vraťte ji její ochotu tak, že se budete spolu s ní rozhodovat o výběru jejího nového kostýmu a ladit ho s její kyticí. Maminčina role v průběhu svatebního dne je vítat hosty v domě nevěsty, seznamovat příchozí  a být pohostinnou a usměvavou milou dámou. Určitě není vhodné pověřit ji organizováním a koordinací svatby. Zařiďte vše tak, aby i Vaše rodiče si mohli svatební den vychutnat bez starostí.

SVĚDKOVÉ

V naších podmínkách jsou svědci důležitými osobami, bez kterých nelze podepsat protokol o uzavření manželství. Svědkové mohou mít svou roli rozšířenou i o další povinnosti , z nichž jedna z nich je první přípitek na svatební hostině. Tím jejich role nemusí končit, záleží jaké svědkům určíte pravomoce a zda je na svatbě přítomen organizátor. Pokud není přejímá do jisté míry jeho roli ženichův svědek. Tzn. pomáhá i s dalšími organizačními záležitostmi , jako je oznamování dalších jídelních chodů, organizace svatebních zvyklostí a zábavy na svatební hostině. V některých zemích je úloha svědka ještě o poznání zodpovědnější. Starají se o loučení ženicha se svobodou a následně jsou zodpovědni za jeho včasný příchod ve svatební den. Jsou jim svěřeny do péče prstýnky nebo se starají o placení plateb v hotovosti v den svatby.

DRUŽIČKY

Družičky v anglosaských zemí jsou nejen holčičky s košíčky s okvětními lístky, ale i dospělé kamarádky a nejlepší přítelkyně nevěsty. Ty ji pomáhají s oblékáním a jsou pečlivými strážkyněmi jejího úsměvu a pohody. Pečují i o malé družičky a pomáhají nevěstě kde se dá. U nás většinou roli pomocníka při svatebním oblékání převezme svědkyně.

DĚTSKÉ ROLE

Děti při svatbách rádi asistují. Nebojte se přiřknout jim určité povinnosti. Děvčátků dejte bílé košíčky s okvětními lístky ať zdobí před nevěstou cestu ve špalíru. Kluci mohou mít svatební bublifuky nebo zasypávat při průchodu nevěstu ve špalíru okvětními lístky v kornoutcích.. Pro děti můžete připravit i zvláštní program, dětské pohoštění i dárečky. Záleží na Vás jestli pozvete někoho, kdo se bude dětem o svatbě více věnovat. Pokud je však více dětí asi to není špatná varianta.

SVATEBNÍ KOORDINÁTOR

Svatební koordinátor přejímá roli organizátora celé svatby. Není to typický host, ale jeho roli může plnit někdo z rodiny nebo přímo profesionál, který se specializuje na pořádní svateb. Určitě se v této roli uplatní člověk organizačně zdatný, diplomatický, společenský, zábavný a dostatečně vnímavý. Měl by umět taktně zasáhnout do každá situace. Jeho role začíná již od samotného rána, kdy spolu s rodiči nevěsty vítá a vzájemně představuje hosty. Stará se o výzdobu aut, a dekorování svatebčanů myrtovými úvazky.  Organizuje řazení aut i svatebčanů , zasedací pořádky v autě  i na hostině, organizuje příjezdy i odjezdy. Předává výslužky, organizuje a platí drobné poplatky za služby (hudební doprovod, pronájem lokality pro focení atp.) Na místě hostiny je pravou rukou personálu, zajišťuje vhodnou výzdobu i hladký průběh celé svatební hostiny.  

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY Facebook