Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 800 KČ ZDARMA
773 670 704 nebo 222 743 845 PO-PÁ 9-19

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

Dostali jste pozvánku na party, oslavu, firemní večírek…

Právě v této chvíli se mohou dostavit pocity radosti, ale i nejistota, očekávání. Pokud se těšíme na party s přáteli je to většinou v pořádku. Party zvládneme i s nějakým tím menším trapasem, nejde tu přece skoro o nic. Jenom o to pobavit se s někým, kdo touží po naší přítomnosti.

PARTY RODINNÉ

Narozeninová oslava v kruhu rodinném je téma podobné. Pod rodinnou pokličkou se schová i trochu alkoholové vášně navíc. Padesátiletý strýček Vám možná odpustí i bodřejší slovník. Zkrátka rodina snese téměř všechny Vaše společenské prohřešky. Nemluvíme však o první návštěvě v domě své vyvolené, o oslavě, kde číhá kritický prst přísné tchyně , o svatbách, promocích… Zkrátka o rodinných oslavách, které si zaslouží větší míru Vaší úcty a sebeovládání. Zde většinou platí všeho s mírou – i alkoholu. Rozhodně by se zde neměly vytahovat na světlo letité příbuzenské spory a zbytečně rozdmýchávat rodinné vášně.

FIREMNÍ VEČÍRKY A AKCE SPOLEČENSKY VÝZNAMNÉ

Vyšší riziko, jak přijít o svou společenskou bezúhonnost je večírek firemní nebo jinak společensky významný. Zde raději sáhneme po společenské příručce a respektujeme etiku ve všech směrech. Pokud nás čeká oslava u slavnostně prostřené tabule, vyplatí se oživit si zásady správného stolování. Nebudete nápadní, pokud Vaši společníci budou v tomto směru lépe vybavení a společensky zběhlejší než Vy. V současné době, kdy je trend kulinářských specialit je dobré ještě před akcí seznámit se s pravidly „jak se co jí“ . Zvlášť oběd s obchodními klienty vyžaduje Vaši suverenitu , kdy nesmíte pochybit ani v maličkostech. Bylo by zbytečné kdyby Vás vyvedli z míry např. korýši, které vidíte na talíři prvně v životě. I tady však platí. Neznalost nemusí být konec světa. S vtipnou poznámkou si můžete nechat poradit nakonec i od souseda. Sympatické chování zakryje i to, že máte v ruce špatnou vidličku. Handicap se lépe překonává s humorným nadhledem než úpornou a snaživou křečovitostí. Rautové stoly a možnost výběru jídla tyto rizika snižují, ale i tady jsou určitá pravidla, která se vyplatí znát.

TIP

Pročtěte si společenskou etiketu.

PŘIJMOUT POZVÁNÍ ANO ČI NE

Pozvánku na oslavu, od zvlášť významného hosta, odmítáme raději jen zřídka. Neúčast např. na firemním večírku může lehce pošramotit Vaši pověst. Pokud se opravdu necítíte na to, strávit ve společnosti Vašich kolegů celý večer, zkuste vydržet nejméně půl hodinu a po té se omluvte s nějakou neodkladnou záležitostí. Působí to lépe, než-li nepřijít vůbec. Stejně tak se vyplatí, nebýt posledním hostem až do ranních hodin. Zde však samozřejmě záleží na situaci samotné a na míře Vašeho úsudku.

NEZAPOMEŇTE NA PROFESIONÁLNÍ ODSTUP A ZDVOŘILOST

Vždy se při podobných akcích vyplatí, chovat se jako profesionál. Není vhodné posilněn skleničkou vína uhánět nadřízeného o vyšší plat nebo se příliš uvolnit a zbavovat se pracovního přetížení právě na tomto večírku. Přesto nebuďte nudný společník. Klidně si večírek užijte .S kolegyněmi neflirtujete příliš, ale ani málo. Tzn. není přečinem říci své spolupracovnici, že ji to velmi sluší. Dotyky na nepatřičných místech si však raději schovejte pro své oficiální partnery. Pozici ve firmě jste si přece pečlivě budovali a nezkazíte si ji jediným večírkem.

KONVERZUJTE A BAVTE SE

Veškerou diskusi s pracovními kolegy veďte v korektním duchu. Zbytečně neotvírejte pracovní téma. Budete působit nudně. Stejně tak nemluvte příliš o sobě a svých úspěších. Snažte se vystihnou téma hovoru, které Vaše kolegy zajímá a o kterém diskutují rádi. Zapojujte se aktivně do hovoru, ale nezapomeňte i naslouchat tomu druhému.

OVLÁDEJTE SVÉ CHOVÁNÍ I CHUŤĚ

Se stejnou sebekontrolou přistupujte k rautovému stolu. Obslužte se podle své chuti, ale rozhodně nechtějte u okolí vzbudit dojem, že občerstvení je to jediné, co Vás tenhle večer zajímá. Stejně byste měli zvažovat i každou další skleničku s alkoholem v pořadí.

LÉPE PŮSOBÍ NADHLED A HUMOR NEŽ-LI STRNULÉ DODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL.

Kdo se umí ovládat a kontrolovat své chování má rozhodně větší šanci uspět v očích svých nařízených nebo pracovních kolegů.

Neměla by to však být pobídka ke strnulé a neosobní zdvořilosti. Křečovitý, nudný a ujatý společník příliš zájmu a sympatií také nevzbudí.

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY Facebook