Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
2017 version
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
Party začíná u nás...
+420 773 670 704PO-PÁ 9-17

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

 

Při významných oslavách bychom se měli obrátit na opravdové profesionály...

Jenom tak nepodceníme důležitost slavnostního okamžiku a připravíme pro své hosty předpokládaný kulinářský zážitek. Do první kategorie slavnostních hostin řadíme jejich nejslavnostnější  formu hostin tzv. bankety. Banket je nejnáročnější a současně nejsložitější způsob občerstvení, který předpokládá školený personál.

BANKET PŘEDPOKLÁDÁ TEN NEJLEPŠÍ SERVIS

U všech  slavnostních hostin bez rozdílu platí, že je potřeba se v dostatečném časovém předstihu domluvit s personálem, kde se dohodnou podrobnosti slavnostní hostiny. Předběžně se uzavře dohoda o termínu, počtu hostů, charakteru hostiny a dekorace slavnostní tabule. Dojedná se předem dohodnuté jednotné menu pro všechny hosty. Banketová hostina patří mezi nejslavnostnější typ oslavy a předpokládá i banketní způsob servírování pokrmů.. Hosté sedí u pečlivě založené slavnostní tabule podle zasedacího pořádku. Pokrmy se servírují na společných mísách a předkládají se zleva hostům na založené talíře. Obsluhující personál má společné nástupy i odchody , které zvyšují atraktivnost obsluhy. Plynulým nástupem se v řadách po každé straně stolu zastaví až u čestných míst hostů. Obrátí se čelem k vedoucímu banketu a až na jeho pokyn začnou servírovat. Servis probíhá stejným tempem a po dokončení obsluhy , po daném pokynu opět odcházejí. Při samotném servírování vše probíhá podle doporučených rituálů. Je běžné, že na začátku hostiny i během ní se pronášejí slavnostní přípitky.

TIP

Využijte našich služeb a nahlédněte do katalogu firem, které nabízí tyto služby.

BANKET MÁ SVÁ PRAVIDLA PŘI SERVÍROVÁNÍ POKRMŮ

Studený předkrm by měl být jednoduše upravený, aby ho číšník se servírovaného plata nabral najednou. Nanejvýš na dva pokusy. Polévka se podává v nádobě zvaná terina. Personál si ji podkládá ubrouskem a talířkem . Při servírování ji nepokládá na stůl, ale jen se co nejblíže přiblíží k talíři a opatrně nalévá přiměřené množství.. Pokrmy s teplými přílohami servíruje až  tříčlenný personál. První číšník předkládá maso, druhý přílohu a třetí pokrm doplní omáčkou nebo šťávou. Často, ale bývají omáčníky s naběračkami založeny na stole a hosté se obsluhují sami. Salát nebo kompot můžeme být hostům servírován před podáváním jídla. Stejně jako pečivo, které by mělo být zakryto plátěným ubrouskem. Pečivo se může v průběhu konzumace jídla doplňovat. Ovocné a zmrzlinové poháry a ostatní připravené dezerty se mohou servírovat přímo na miskách či dezertních talířcích formou klasické restaurační obsluhy. Před servírováním dezertů personál odklízí pečivo. Káva se předkládá ke konci menu na sůl bez podkladového klubového talíře a čerstvě očištěný stůl.

SERVÍROVÁNÍ NÁPOJŮ

I u servírování nápojů se dbá na zažité rituály. Aperitivy, které se podávají u stolu přinášíme nalité na prostřených platech a podáváme zprava. Po dohodě s hostitelem je možné aperitivy nalévat, především vermuty, do předem založených sklenic s plátkem citronu. Je pravidlem, že všechny nápoje podáváme před servisem samotného chodu, ke kterému jsou nápoje  určeny, tak abychom hosty nerušili v konzumaci. Lahvové víno se přináší otevřené a nalévá se bez degustace do 2/3 sklenice. K servírování dobře vychlazeného šumivého vína si většinou personál vypomáhá příručním stolkem. Jedna láhev většinou vyjde na 7 až 8 lidí. Hostina končí podle pokynů hostitele. Hostitel se s hosty loučí osobně u východu z místnosti. Je také zvykem, že personál při těchto významných akcích tvoří špalír jak na začátku, tak na konci hostiny. Účet by hostitel měl dostávat ve vhodný okamžik a pokaždé mimo slavnostní tabuli.

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY