X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

SVATEBNÍ INSPIRACE

MojeParty BLOG SVATEBNÍ INSPIRACE Svatební oznámení

zpět na seznam

Svatební oznámení

Teprve oznámením se stane Vaše svatba faktem, něčím opravdu vážným. Při přípravě oznámení je třeba dbát hned na několik věcí. Těmi nejhlavnějšími jsou časový odstup, text v pozvánce a nakonec neméně důležitý styl, který bude jistě úzce souviset se stylem celé svatby. Tak do toho!

Proč tak brzy?

Promyslete si předem čas mezi posláním oznámení a plánovaným datem svatby. Musíte totiž počítat s tím, že se vždy najde někdo z příbuzných či blízkých přátel, který v nejbližší době odjíždí např. na dovolenou. Myslete na své hosty a buďte k nim v tomto smyslu ohleduplní.

Oznámení jsou jedna z prvních věcí, které začnete zařizovat hned po stanovení data, proto je třeba začít tak brzy. Dále je třeba počítat s určitým časem na přípravu, dobou na jejich doručení a také na odpověď hostů ohledně jejich účasti. Pokud máte stanovený datum tak, abyste celou záležitost s oznámeními včas stihli zařídit, můžeme začít se samotnou přípravou.

Co všechno nesmí chybět?

Určitě by bylo nepříjemné zapomenout v oznámení na některá z nezbytných fakt, jež by pozvánka měla obsahovat, a která byste pak museli všem hostům individuálně sdělovat. Proto dbejte na to, abyste něco neopomněli. Nezapomeňte na následující:

- kdy a kde se obřad a hostina koná

- adresu, na které hosté mohou potvrdit svou účast

- telefon a adresu svatebního páru, event. kontakt na firmu, která svatbu organizuje

- přehledný plánek, jak se dostat na místo svatby

- přání na svatební dar, popř. kontakt na osobu, která by v této záležitosti mohla být nápomocna(např. maminky páru)

- pokud je třeba tak možnosti přenocování v místě oslavy

Z organizačních věcí je důležité předem připravit seznam hostů, kterým chcete oznámení zaslat. Vybírat můžete z nejbližších osob jako jsou rodiče, příbuzní a dobří přátelé a těch „vzdálenějších“ jak jsou známí, kolegové, kolegyně aj. Počet svatebnících oznámení se bude zcela určitě odvíjet od Vašich představ o celé svatbě.

Vzhled je neméně důležitý

Nyní přejděme k příjemnější části přípravy svatebních oznámení. Pozvánka je začátek červené niti, která se bude prolínat celou svatbou. Ve většině případů se rozhoduje pár pro osobní styl pozvánky a dává tím najevo, že nejedná o jen tak ledajakou lásku, ale tu největší, která je možná. Nemusí jít o vlastnoruční výrobek, někdy může stačit pěkný úryvek z básně nebo citát, který naznačí, že jde o hodně…že jde o hodně citů. Důležitá je upřímnost.

Jak tedy začít s přípravou?

Pokud sázíte na tradiční vzhled a nemáte čas na vlastnoruční výrobu oznámení, začněte s tím, že kontaktujete příslušnou firmu, která Vám s přípravou pomůže, zajistí Vámi vybranou formu a svatební oznámení vytiskne. Vybírat můžete druh a velikost písma, druh papíru a celkový design, to vše může příslušná firma zajistit. Na Vás je pouze výběr zmíněných záležitostí, zbytek zařizovat nemusíte. Na co je třeba při spolupráci s příslušnou společností myslet?

- mějte na paměti, že máte přátele a příbuzné, kteří Vás mohou při návrhu oznámení inspirovat, využijte jejich rad a nápadů

- inspirací Vám můžou být také svatební veletrhy

- při výběru společnosti, která zajistí pozvánky nejprve porovnejte různé nabídky a teprve pak si vyberte tu, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám

Styl svatebních oznámení je vizitkou toho, jak bude celkové podoby svatby. Barva, styl a tloušťka papíru vytváří zcela osobní styl toho, jak budou pozvánky vypadat.

Barva

Bílá, mramorová a světlejší tóny obecně jsou tradičními barvami, které jsou vhodné pro formální styl. Pokud chcete něco méně formálního je nejlepší vybrat právě ty barvy, které patří k nejoblíbenějším jak budoucího ženicha, tak nevěsty. Tradiční je také černá barva inkoustu, je vkusná a také je finančně nejvýhodnější. Inovacím ale nic samozřejmě nebrání.

Typ papíru

Pro formálnost se hodí spíše tlustší a těžší papír. Nejčastěji se volí druh papíru, který je zhotoven ze 100% bavlny. Levnější variantou je obyčejný papír ze dřeva.

Originální a osobité oznámení - zkuste se odlišit

Kromě tradičních oznámení je tu samozřejmě další varianta. Je osobitější, ale zároveň budete potřebovat více času. Pokud to pro Vás není překážkou, můžete zvolit vlastnoručně vyrobená oznámení nebo si nechat vyrobit oznámení "na míru".
Naše společnost MojeParty.cz Vám vyrobí oznámení dle Vašich představ. Stačí jedna schůzka s naší grafičkou a svatební designerkou a vyrobíme Vám svatební oznámení přesně dle Vašich představ.

 

13.7.2015

Související odkazy:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC

MojeParty.cz s.r.o.
K Bílému vrchu 2912/3 193 00 Praha 9

shoproku 2021
shoproku 2020
člen APEK