X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

SVATEBNÍ INSPIRACE

MojeParty BLOG SVATEBNÍ INSPIRACE Tipy na svatební dar

zpět na seznam

Tipy na svatební dar

Kuchyňská výbava, nové prostírání, vázy a podobné svatební dary jsou sice praktické a vcelku milé, ale jistě nikoho příliš neuchvátí. Jistě byste chtěli novomanželé potěšit něčím poněkud velkolepějším. Připravili jsme pro Vás par tipů, díky kterým můžete ostatní překvapit svou nápaditostí a originalitou.

Ledové bohatství

K přípravě tohoto daru (měli byste začít s jeho přípravou pár dní před svatbou) budete potřebovat umělou nádobu ve tvaru cylindru (k  tomuto účelu postačí malý kyblík), silnější šňůru a několik padesátikorunových mincí.

Nalijte na dno nádoby vodu (zhruba 2-3 prsty vysoko) a ponořte do ní pár mincí. To je pro začátek všechno, v této fázi musíte jenom nádobu umístit do mrazáku. Poté, co voda zamrzne, opakujte tento postup ještě několikrát, dokud nedosahuje led s mincemi vrchního okraje. Šňůru zamrazte spolu s mincemi, tak aby dosahovala dna a ještě dobrý metr byla pokračovala mimo led dál.

Až dojde na svatební oslavu, vyndejte ledový blok z plastu a pevně ho zavěste do rohu sálu. Pod něj postavte nádobu se sítem. Led bude pomalu rozmrzávat a mince se budou postupně uvolňovat. Začnou padat do síta a budou symbolizovat postupně se zvětšující bohatství novomanželů.

Maskovaná okurka

Pro tento vtipný dárek si vypůjčíme z lednice okurku, kterou dozdobíme tak, aby se z ní stal kaktus. Nebude to ale jen tak ledajaká výzdoba. Potřebujeme pouze padesátikorunové mince a nůž. Pomocí nože uděláme do okurky po celé délce zářezy. Do zářezů zasuneme mince tak, aby vypadali jako kaktusové trny. Autentičnost ještě zvýšíme, když „kaktus“ zasadíme do květináče a zasypeme zeminou. Takto zasazený kaktus nemalé hodnoty je připravený k předání novomanželům.

Balónková kytice

Balónková kytice je ideálním nápadem, pokud nechcete být jedni z mnoha, kteří obdarovávají novomanželé kyticemi. Jedná se o alternativu, která je prostá, ale velice nápaditá. K tomuto účelu se nejvíce hodí balónky ve tvaru srdce. Naplňte balónky heliem a svažte tak, aby vytvářely dojem kytice. Navíc do nich můžete před nafouknutím schovat malá překvapení, jako jsou peněžité dary, vstupenky do opery, divadla nebo letenky do vysněné lokace.

Pokud se rozhodnete kytici „doplnit o překvapení“, dávejte pozor, aby vám balónky neulétly. Snažte se toto riziko nepodcenit.

Vzpomínková krabice

Pro tento dárek budete potřebovat láhev dobrého červeného vína, které v pořádku přečká 7 let nebo těchto 7 let jeho chuť ještě vylepší. Dále si připravte dřevěnou krabici, dostatečné množství srdíček z obyčejného nebo kartónového papíru, kladivo, hřebíky a fixy na popsání srdíček, které rozdělíte mezi svatební hosty.

Každý host popíše jedno srdíčko něčím pěkný, většinou přáním novomanželům nebo pěkným citátem o manželství apod. Když jsou všichni hosté s popisem hotovi, schovají se srdíčka do krabice a spolu vínem zůstanou zavřené po dobu sedmi let uvnitř. Do krabice můžete samozřejmě cokoliv přidat, to je již na Vašem uvážení. Může to být výtisk obyčejných nebo svatebních novin nebo cokoliv, co Vám v danou chvíli bude připadat vhodné.

Nakonec požádáte ženicha, aby krabici zatloukl. Krabici si manželé ponechají a otevřou ji teprve po sedmi letech, tedy pokud jim jejich štěstí tak dlouho vydrží. Pokud ano, mohou se pokochat ve vzpomínkách na svůj svatební den a otevřít si v den svého výročí láhev, v tuto chvíli již archivního, červeného vína. Na zdraví!

29.8.2008

Související odkazy:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC

MojeParty.cz s.r.o.
K Bílému vrchu 2912/3 193 00 Praha 9

shoproku 2021
shoproku 2020
člen APEK