X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

SVATEBNÍ INSPIRACE

MojeParty BLOG SVATEBNÍ INSPIRACE Svatba - nejdražší party života? Zkuste ušetřit!

zpět na seznam

Pujcovna_dekoraci_svatba

Svatba - nejdražší party života? Zkuste ušetřit!

Svatba je nejkrásnější, ale také nedražší party života! Chcete si ji samozřejmě zapamatovat navždy! Jediný okamžik, kde nechcete dělat kompromisy. Jak jinak. Přesto potřebujete, aby vám v rozpočtu ještě zbylo na svatební cestu. Co s tím? Máme pár tipů, jak vše zvládnout a nezbláznit se. Svatební obřad se může odehrát místo v drahé restauraci v přírodě nebo na zelené louce. Máte štěstí je to TREND!

SPLŇTE SI SVŮJ SEN

Splňte si sen o svatbě v americkém stylu nebo o eventu pořádaném kdekoliv pod širým nebem. Nedílnou součástí venkovních akcí jsou party stany. Pronajměte si stan, který zastřeší malou i velkou akci a díky dekoracím a světýlkům, může tento přístřešek pro špatné počasí působit půvabně i útulně.

Počítat se, ale vyplatí i při této variantě. Pokud budete chtít venkovní svatbu jako v americkém filmu, určitě počítejte, že i party stan s baldachýnem, může zahýbat vaším rozpočtem. Cena zapůjčení se pak pohybuje od 30 - 100 tisíc korun.
Výjimečná svatba, ale může být i ve střízlivějším duchu. A nikde není psáno, že nemůže být stylová, originální a krásná. V naší svatební nabídce objevíte mnoho stylových dekorací, které se do přírody hodí. Ty nejdražší dekorace si můžete často i zapůjčit.

 

1 svatebni_obrad


ŠETŘÍTE? IMPROVIZUJTE! NAJDĚTE TO SPRÁVNÉ NETRADIČNÍ MÍSTO

Pokud jste si vysnili, že chcete oblíbenou svatební lokalitu, nejlépe s jezírkem, moc svému rozpočtu také neulehčíte. Spíš přemýšlejte o svatebním místě, kde můžete lépe improvizovat. Buďte kreativní a zapojte svou představivost. Zapátrejte po chatách i chatkách mimo velká města, které si lze pronajmout a které mají potřebné zázemí. Hodí se i přilehlá zahrada nebo les za humny. Inspirovat vás může i mlýn, sýpka nebo stará stodola. Krásných romantických míst je mnoho a většinou nikoho nenapadlo uspořádat zde svatbu. Lokality, kde se obvykle nepořádájí svatby, často nemají tak vysoké ceny jako ty, o nichž se ví, že se zde neustále konají svatební akce.

 

1 svatebni_inspirace

 

CO MŮŽETE SI ZAPŮJČTE

Svatební obřad na  zelené louce či v lese už není žádnou novinkou. Vše na svatební obřad si zapůjčíte. Hostina se může proměnit v originální svatební piknik s barevnými polštářky, stany a posezením na paletách nebo otýpkách slámy. Zapůjčit si můžete svatební brány, obřadní stoly, židle, jídelní sestavy, vázy na květiny i jiné stylové dekorace. Vyzkoušejte půjčovnu MojeParty.cz . Pár peněz obětujte na osobní stylové svatební doplňky, závěsná světýlka, lampiony... Síla okamžiku je často v detailu. A takovou svatební fotoknihu určitě budete chtít mít jako vzpomínku.

 

1 Svatební_piknik

 

ZÁLOŽNÍ VARIANTY NA ŠPATNÉ POČASÍ

Vše může být krásně naplánovano, ale co když vám i ten nejlepší svatební scénář pokazi špatné počasí? Mějte vždy připravenou záložní variantu. Jednoduché přístřešky a stany, které postavíte na místě obřadu, využijete jak při slunci, tak při nečekaném dešti.

TIP:
Zapůjčte si deštníky nebo si nechte zhotovit  reklamní jednoorázové pláštěnky, které mohou mít vtipný obal a stát se praktickám dárkem, který vaši hosté využijí kdykoliv jindy při svých osobních výletech

 

ODLEHČETE FORMALITÁM

Pošlete vašim hostům pozvánku, kde bude patrné, že vaše svatba není tradiční. Sdělte jim téma, usnadněte jim výběr oblečení. Pokud je svatba pojatá jako piknik na louce, nenuťte kamarády do lakýrek a vázanky. Pokud přijdou v květinové košili a se slamákem, nebudou očekávat naleštěný servis, ale příjemnou ležerní a uvolněnou atmosféru. Symbolicky si můžete zvolit vhodný stejný doplněk nebo barvu, která hosty opticky propojí. Vymyslete netradiční fotokoutek, stylový sweet bar, který upečou vaše babičky a napíšou k oblíbenému koláči svůj recept.

Poznáte tak rodinné tradice a umožníte vašim příbuzným se trochu "blýsknout". Místo svatebního dortu si zapůjčte nebo zakupte originální stojany na donuty. Tyto oblíbené koblížky dnes zakoupíte i v té nejlepší kvaitě.

 

1 svtebni_piknik

 

ČAS OBŘADU? LEVNĚJŠÍ JE ODPOLEDNÍ PARTY

Pokud své hosty pozvete na svatbu, která bude mít plánovaný obřad odpoledne s následnou podvečerní party, pravděpodobně ušetříte. Nemusíte počítat s obědem, stačí catering pro odpolední a večerní občerstvení.

PIKNIK A OBČERSTVENÍ FORMOU RAUTU? ZA NÁS ANO!

Propojte svatební obřad i s občerstvením. Takový raut nebo piknik po svatebním obřadu, může být příjemnou alternativou k servírovanému jídlu. Kvalitní catering dnes pořídíte snadno.Také mobilní bar, barmanská show, večerní grilování nebo pozdní neformální táborák s kytarou, vás často propojí víc než tanec v luxusní pětihvězdě.

MYSLETE NA ZÁBAVU

Ani ta nejluxusnější svatba se nebude vašim hostů líbit, pokud se nebudou dobře bavit. Věnujte svůj čas a vymyslete nenásilný způsob, jak rodinu a přátele  více seznámit. V našem obchodě si můžete zakoupit seznamovací kartičky, které to umí. Vytypujte si na svatbu svědka, kamaráda nebo diskžokeje, který si zábavu vezme na starost a všechny aktivity bude vtipně komentovat. Právě on může být pro dobrou atmosféru  nejdůležitější osobou, samozřejmě až po nevěstě a ženichovi. 

TIP:

Vymyslete soutěž o originální míchaný nápoj, které si hosté namíchají a dozdobí. Pokud připravíte více ovoce, limonád než alkoholu, mohou se zúčastnit i děti.
Pro malé děti můžete vymyslet mnoho aktivit, aby se zapojili a do her vtáhli i rodiče. Poschovávejte po okolí symbolické předměty, které pomohou odhalit svatební křížovku. Rozstříhejte fotku svatebního páru jako puzzle a zkuste v týmu uhodnout, kdeže se vlastně novomanželé seznámili.

Uspořádejte svatební tombolu. Foťte se se svatebníma proprietama a fotky ze zapůjčeného instaxu dejte na svatební nástěnku. Že máte vlastní nápad? Zkuste je! Kdo jiný zná vaši rodinu a vaše přátele lépe než vy!

 

JAKÉ MOHOU BÝT JEDNOTLIVÉ VÝDAJE SVATEBNÍHO ROZPOČTU

 

 

 

od

 

do

Snubní prsteny 5 000 Kč 100 000 Kč
Svatební šaty 2 000 Kč 35 000 Kč
Oblek pro ženicha 1 500  Kč 20 000 Kč
Pronájem prostor a vybavení 0 Kč 150 000 Kč
Hudba - záíbava 0 Kč 40 000 Kč
Svatební kytice 800 Kč 2 500 Kč
Ostatní květinová výzdoba   20 000 Kč
Svatební dekorace a doplňky 0 Kč 15 000 Kč
Oddávající 0 Kč 3 500 Kč
Oznámení o svatbě 300 Kč 5 000 Kč
Alkohol na svatbu 300 Kč / osoba 1500 Kč / osoba
Občerstvení pro hosty 250 Kč / osoba 2000 Kč / osoba

 

21.3.2023
PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC

MojeParty.cz s.r.o.
K Bílému vrchu 2912/3 193 00 Praha 9

shoproku 2021
shoproku 2020
člen APEK