X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

SVATEBNÍ INSPIRACE

MojeParty BLOG SVATEBNÍ INSPIRACE Létající přání - pošlete do nebes své prosby o štěstí

zpět na seznam

Létající přání - pošlete do nebes své prosby o štěstí

Chcete poslat svou prosbu a přání do nebes? Vyzkoušejte se svými přáteli třeba na Silvestra magický obřad vznášejících se světelných balónů. Tato původně čínská tradice se stává oblíbenou součástí oslav, svateb i večírků i v ostatních zemí. Vždyť kdo by nechtěl alespoň symbolicky se obrátit k nebesům a věřit v přízeň osudu. Máte-li zájem oživit svou akcí napište si o bližší informace nebo si objednete lampion v našem party-shopu, kde se dozvíte více informací. Zatím si přečtěte si o historii létajích lampionů více ...

Historie Létajících Lampionů

Vypouštění létajících lampiónů (Khoom Fay) je nedílnou součástí tradičního čínského lampiónového festivalu na Taiwanu. Tradice vypouštění létajících lampiónů sahá téměř dvě tisíciletí do historie čínského impéria. Zpočátku byly létající lampiony používány k signalizaci v armádě, protože byly viditelné z velké vzdálenosti.

Během dalších století se vypouštění létajících lampiónů postupně rozšířilo i mezi ostatní obyvatelstvo a stalo neodmyslitelným doplňkem festivalů a různých obřadů na celém dálném Východě. Lidé viděli v létajících lampiónech prostředek ke komunikaci s bohy na nebi.

Místní obyvatelé věřili, že vypuštěním lampiónu do nebe se zbavují starostí a těžkostí každodenního života. Navíc oplátkou za darovaní lampiónu mnichovi měl darující obdržet moudrost. Plamen má znamenat vedení a světlo ukazuje člověku správnou cestu životem.

Když létající lampion vyletěl vysoko a daleko bylo to znamení bohatství. Létající lampion dosahuje výšky nad jeden kilometr a může doletět do velké vzdálenosti.

Místní obyvatelé Asie zkrátka věřili, že lampión vznášející se k nebi člověka zbavuje starostí a přináší štěstí do budoucnosti.

Letajici lampión vám nabízí možnost se také zapojit do této tradice a poslat přání bohům a andělům, kteří na nás shlíží z nebes.

 

Co jsou Létající přání

Létající lampióny jsou vlastně malé horkovzdušné balony. Po zapálení hořáku se naplní horkým vzduchem a odlétají do nebe. Létající lampión je tvořen dvěma částmi: balónem z rýžového nebo morušového papíru a bambusovým rámem, který nese malou svíčku nebo hořák.

Dodavatel létajících přání garantuje, že materiály použité k výrobě létajících lampiónů jsou šetrné vůči životnímu prostředí. Létající přání může letět až 20 minut, dosahuje výšky i více než jeden kilometr a může doletět do velké vzdálenosti.

23.12.2009

Související odkazy:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC

MojeParty.cz s.r.o.
K Bílému vrchu 2912/3 193 00 Praha 9

shoproku 2021
shoproku 2020
člen APEK