X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

SVATEBNÍ INSPIRACE

MojeParty BLOG SVATEBNÍ INSPIRACE Hrátky s dinosaury

zpět na seznam

Dino_party

Hrátky s dinosaury

Připravte svým ratolestem několik napínavých her v dinosauřím stylu. Jejich fantazie jistě ocení, když bude program naplněn motivy s dinosaury. Ať už si vyberete zcela originální hry nebo ty, které děti důvěrně znají, ale jsou uzpůsobené pro tuto oslavu, jistě budou všichni spokojeni.Určitě neuděláte chybu, pokud na tematickou dinosauří party připravíte kromě her i nějaké vhodné doplňky

PARTY, KTERÉ MÁ SKVĚLÉ KULISY

Vytvořit krásnou atmosféru pro dětskou party s dinosaury chce pár dekorací pro stolování, balónky a trochu důvtipu.

Stolování můžete udělat i na zemi v obýváku. Stačí konferenční stolek s ubrusem , pár zelených květin,  party set na DINO party a polštářky ze židlí

 

1 Dino party


A pak si už můžete hrát ...

DINOSAUŘÍ TANEC

Vystřihněte z kartónu nebo z plakátu velký dinosauří ocas. Popřípadě můžete vystřihnout ocas z plakátu a pak ho zpevnit kartonem. Zapněte hudbu a držte ocas vodorovně nad zemí. Nechte děti „protancovat“ pod ocasem tak, aby se ho nedotkly. Samozřejmě, že výška, ve které se kartón nachází, se bude každé kolo snižovat. Jedno kolo je doba tak dlouhá, během které se vystřídají všechny děti v podchodu.

CO TU CHYBÍ?

Najděte doma pokud možno zhruba pět předmětů s dinosauřími motivy. Například plastovou hračku dinosaura, knihu, obrázek apod. Důležité je, aby na každém předmětu byl vyobrazen alespoň jeden dinosaurus. Položte všechny věci doprostřed pokoje a děti posaďte dokola okolo nich. Vyprávějte jim o každém předmětu a ukažte jim ho a poté přikryjte všechny předměty dekou. Sbalte deku spolu s jednou věcí a zvedněte ji do výšky tak, aby věc, která bude na zemi chybět, nebyla vidět. Poproste potom děti, aby Vám řekly, jaký předmět u ostatních chybí.

PUZZLE

Naskicujte na barevný papír dinosaura. Kresbu vystřihněte a rozdělte ji na menší kousky, jako tomu je u klasického puzzle. S tím rozdílem, že části puzzle bude tvořit například hlava, ocas, tlapa apod. Nastříhejte části tak, aby na každé dítě vyšla jedna. Úkolem dětí je samozřejmě poskládat dinosaura opět zpátky.

DINOSAUŘÍ VYKOPÁVKY

Schovejte hračky dinosaurů do pískoviště. Pokud nemáte na zahradě pískoviště, můžete nasypat písek do velké plastikové nádoby nebo je prostě schovejte po domě, popř. po bytě. Nechte děti hledat v písku a svoje úlovky si mohou ponechat.

PO STOPÁCH DINOSAURŮ

Připravte si z tvrdého papíru velké dinosauří stopy (můžete využít ty, které jste si připravili jako dekoraci) a rozprostřete je po celém domě. Děti půjdou po stopách a na konci dinosauří cesty najdou Vámi určený dinosauří předmět. Může se jednat i o občerstvení, např. dinosauří koláč.

 

1 dino_party

TYRANOSAUŘÍ STOPKA

Jedno dítě se stane pro tuto hru Tyranosaurem Rexem. Stojí uprostřed a ostatní děti kolem něj pobíhají, skákají či se plazí, ale přitom jsou stále ve střehu. Když totiž Tyranosaurus hrozivě zakřičí, musí všichni zůstat nehybně stát na místě. Nyní prochází Tyranosaurus řadami dětí a pokud uvidí nějaké, které se hýbe, odnese si ho do hnízda (to může představovat deka na zemi, kam se vyřazené děti posadí).

DOBRÝ DEN, PANE SAURUS!

Děti utvoří kruh. Jedno dítě obíhá kruh ve směru hodinových ručiček a vybere si někoho z kruhu, komu položí ruku na rameno. Vybrané dítě běží proti směru hodinových ručiček a setká se s druhým, které běží obráceně. Obě děti si podají ruce a uctivě se pozdraví: „Dobrý den, pane Saurus!,“ řeknou si a snaží se co nejrychleji vrátit do uvolněného místa v kruhu. To, které doběhne později, opět chodí okolo kruhu…

UBOHÝ MALÝ DINOSAURUS

Děti sedí v kruhu, pouze jedno dítě je uprostřed. Dítě uprostřed je ubohý malý dinosaurus a snaží se ostatní rozesmát různými grimasami a předstíraným brekem. Ti, co jsou okolo něj se pokouší udržet vážnou tvář. Pokud se někdo z nich rozesměje, musí si sednout doprostřed kruhu a stává se z něj ubohý malý dinosaurus.
 

1 Dino_party

DINO LOV POKLADŮ

Schovejte malé dinosauří hračky, vejce nebo karty s obrázky dinosaurů po zahradě nebo domě. Děti dostanou mapy nebo stopy, které je povedou k pokladu. Každé nalezené vejce může obsahovat malý dárek nebo sladkost.

ARCHEOLOGICKÁ VYKOPÁVKA

Připravte pískoviště nebo velkou nádobu s pískem, do které zakopete malé plastové dinosaury nebo fosilie (můžete použít i modelíny). Děti dostanou malé lopatky a kartáčky, aby mohly dinosaury „vykopat“ a čistit.

DINO ZÁVOD

Vyrobte překážkovou dráhu ve stylu džungle, kde děti budou muset přeskakovat překážky, prolézat tunely a vyhýbat se „sopečným erupcím“ (červené značky na zemi). Na konci dráhy je může čekat dinosauří odměna.

HOD DINOSAUREM

Použijte velké kartonové dinosaury s otvory různých velikostí a umístěte je do určité vzdálenosti. Děti budou házet malé míčky nebo fazole do otvorů a sbírat body podle velikosti otvorů.

DINO TANEČNÍ PÁRTY

Zahrajte oblíbené dětské písničky a uspořádejte dinosauří taneční soutěž. Můžete přidat hru „Dino freeze“, kde se děti musí zastavit v dinosauří póze, když hudba přestane hrát.

DINO HONIČKA

Vyberte jedno dítě jako „T-rex“, který bude honit ostatní děti. Ostatní děti představují různé druhy menších dinosaurů, které se snaží uniknout T-rexovi. Můžete použít pásky nebo šátky, které děti budou mít připevněné jako ocásky, a T-rex je bude muset

TIP :

Každá připravovaná tematická party pro děti vyžaduje vhodné aranžmá a kulisy. Pro tematicky zaměřené hry si můžete zakoupit i některé stylově vhodné produkty z našeho party shopu .

 

30.5.2024

Související odkazy:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC

MojeParty.cz s.r.o.
K Bílému vrchu 2912/3 193 00 Praha 9

shoproku 2021
shoproku 2020
člen APEK