Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
2017 version
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
Party začíná u nás...
+420 773 670 704 nebo 725 094 715PO-PÁ 9-17

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

PARTY RADY - INSPIRACE

MojeParty PARTY RADY - INSPIRACE Pojďme se hezky bát! Je tu halloween!

zpět na seznam

Pojďme se hezky bát! Je tu halloween!

1 Halloween_dekorace

 

Haloween je tady! Někoho to moc nebere, jiní, obzvláště ti, kteří nějakou dobu pobývali venku (jako za hranicemi myslím) už možná taky propadli kouzlu vydlabaných dýní, svíček a drsných fórků. Pro vás jsme připravili vážně slušnou nabídku nových halloweenských dekorací! A pro zvídavé přidáváme pár informací, co že to ten halloween je a proč se slaví a kde a jak.  

Už je to pár let, co se v český kotlině kromě Dušiček zabydlel i halloween (mimochodem, všimněte si, že píšu malý „h“. Podle chytrolínů z Ústavu pro jazyk český to mám správně! Ale mohl bych prý klidně napsat i velký. Na rozdíl od zmíněných Dušiček, což je oficiální křesťanský svátek a tam patří velké písmeno!).

1 Vyzdobeno_na_Halloween

 

Pravda, u nás halloween ještě nemá takovou tradici jako za velkou louží (v Americe je po Vánocích nejoblíbenějším komerčním svátkem, jen sladkostí se prodá za 2 miliardy dolarů!). A nejen katolická církev bije na poplach, že tenhle komerční svátek zastiňuje svátky svatých a zesnulých a nabádá, aby lidi své myšlenky raději věnovali věčnosti než importovanému komerčnímu pozlátku. Proti tomu nic. Ale taky je pravda, že to je každého věc. Já zase říkám - všechny důvody k radosti a legraci jsou dobrý! Každopádně v Mojeparty.cz každý rok prodáme o 40% halloweenský výzdoby víc než minulý rok.
 

Vezmu to jen ve zkratce, nemáte moc času na čtení, musíte jít dlabat dýně!

Název svátku je ze staroanglickýho All Hallows´ Evening, tedy předvečer Všech svatých. Halloween slavili už starý Kelti. Uklidili obilí a bylo jim jasný, že teď, v zimě, už je nic moc hezkýho nečeká! Navíc byly tehdy okolní lesy plný duchů, to si určitě umíte představit! Aby je zmátli, spíchli si Keltové nejrůznější hrůzostrašné masky a kostýmy. Jako že se v nich mezi duchy zamíchají. A kdyby tohle nepomohlo, připravili si nějakou tu sladkost jako úplatu.

 

Do USA se halloween dostal s evropskými imigranty, kteří chtěli oslavit úspěšnou sklizeň velkou vatrou, strašidelnými historkami, tancem, zpěvem a koledami.
 

1 Halloween_kostymy

 

Nejznámějším symbolem halloweenu jsou dýně. Svíčky se do nich vkládaly, aby odehnaly už zmíněné zlé duchy, ale co si budeme povídat, taky proto, aby se koledníci ve tmě nepřerazili.

Návod na přípravu halloweenské výzdoby najdete tady, spoustu dekorací nabízíme na téhle stránce no a můj osobní tip je třeba tahle kudla v hlavě. No uznejte!

 

24.9.2018
PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY Facebook