X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

BLOG - RADY - NÁVODY - INSPIRACE

MojeParty BLOG Naše balónky jsou eco

zpět na seznam

eco_party

Naše balónky jsou eco


Naše cesta se snaží být ekologická. Když jsme začínali (ať už to bylo správné, nebo ne), nebyla udržitelnost v popředí našich myšlenek, 
soustředili jsme se na prodej krásných party výrobků! Mnoho našich výrobků obsahovalo fólie, plasty a nebyly recyklovatelné. Před několika lety se naše myšlení změnilo a začali jsme přemýšlet, jak naplánovat party a prodávat party dekorace udržitelnějším eko způsobem. A daří se. Vybíráme si výrobce, kteří přemýšlí jako my. Prodáváme latexové  balónky vyrobené z přírodního kaučuku. Mnoho našich konfetových balónků je biologicky rozložitelných, některé naše výrobky jsou plně recyklovatelné a jiné výrobky jsou opakovaně použitelné. Prostě chceme se bavit a žít tak, aby se tu líbilo nám, ale jednou i našim dětem. Party milujeme, ale raději slavíme už bez plastu a jako alternativu preferujeme papírové produkty  nebo produkty, které nejsou na jedno použití.

 

Naše balónky nejsou z plastu

Balónky jsou jeden z nejvděčnějších a pro party nejpřitažlivějších produktů. Pohled na balónek nám vždy dává slavnostní a radostný pocit. Snad je to způsobeno vzpomínkami z mládí, snad se za magickým efektem balónků skrývá podvědomé tušení, že balónek je symbolem právě  slavnostních okamžiků. To, že mají balónky enormně pozitivní dopad na naše vnímání a psychiku je dáno i jejich vznášející se lehkostí a barevnou rozmanitostí.
Dětského světa radosti se nemusíte vzdát ani když přemýšlíte ekologicky. Vybírejte balónky exologické

 

1 Balonky_ekologie

Z čeho jsou naše balónky vyrobeny

Málokdo  balónek zkoumá z hlediska jejich složení. Pod pojmem latexový balónek si mnozí z nás představí syntetickou látku a za pojmem latexový nehledá přírodní produkt. Ale opak je pravdou. Kvalitní balónky jsou vyrobeny ze 100% čistého latexu  který je biologicky odbouratelný. Tzv. latex se sbírá z kůry stromů, a následným zachytáváním latexu. Tento proces je i vůči stromům šetrný a nepoškozuje je. Samotné balónky byly vymyslené v roce 1824.  pokud se rozhodujeme před nákupem balónků měli bychom vědět, že vybíráme balónky kvalitní, které můžeme bez obav plnit héliem i vzduchem. Velikosti balónků se pohybují od velikosti malých balónků o průměru cca 10 cm až po ty největší jejihž kouzlo spočívá v jejich extrémní velikosti. Takové jumbo balóny mají průměr více než jeden metr.

 

1 Eco_balonky

Vypouštění balónků do volné přírody říkáme jednoznačně NE !!!

Ikdyž balónky jsou ekologicky odbouratelné, přesto nedoporučujeme a sami neorganizujeme hromadné vypouštění balónků. Působením deště a přírodními vlivy se sice balónky v přírodě rozloží, ale přesto do volné přírody nepatří. Proto naše NE je v tomto směru rezolutní. Balónky patří do nádoby na směsný odpad. Proto po každé oslavě a party se chovejte zodpovědně a nenechávejte v přírodě odpadky, které tam nepatří.

Balónky přináší radost a měly by sloužit jako dekorace k oslavám, zabavit vaše děti nebo být poutavou reklamou na vaší promo akci. Jedině tento přístup je zodpovědný a správný

 

1 Balonky_vypousteni

Barvy balónků

Kouzlo balónků spočívá také právě díky jejich nepřeberné barevnosti.  Standardní balónky mají základní barevné odstíny včetně pastelových barev, jsou neprůhledné a patří mezi základní barevnou škálu balónků. Balónky dekorační jsou vhodné k dekoračním účelům, obsahují i paletu moderních zajímavých barev, mají lesklý krystalický povrch, propuští více světla a často jsou průsvitné.

Perleťové balónky mají slavnostnější charakter,  jejich povrch je jemně perleťový. Podobný efekt vytváří i balónky metalické, které jsou třpytivě zářivé.

Balónky mohou být i neonové, lákavě svítící i pestře mramorované.

Balónky s potiskem

Balónky se tisknou v nafouknuté stavu. Některé designové balónky mají unikátní potisk pokrytý leskem nebo specielní barvou, která ve tmě svítí. Pro potisk opět používáme ekologické balónky.

Nafukování balónků

Balónky nafukujeme na jejich správnou velikost. Tzn. do pravidelného oválného tvaru. Balónek by neměl být přefouklý ve tvaru hrušky, ale ani nedostatečně nafouklý s kulatým tvarem (výjimku tvoří balónky, která se vyrábí se záměrem mít kulatý tvar - např. obří jumbo balóny)

Latexové balóny nafukujeme např. vzduchem. Tyto balóny se v prostoru nevznášejí, ale vydrží nafouknuté o mnoho déle než balónky nafouknuté balónkovým plynem. Je to způsobeno skutečností, že molekuly vzduchu jsou větší a pomaleji se pohybují než molekuly hélia, proto vzduch neuniká přes stěny latexového balónu tak rychle jako hélium. Hélium je bezpečný, netoxický, přírodní bezbarvý inertní plyn ( s žádným prvkem nijak nereaguje). Proto nemůže způsobit oheň ani hořet. 

Piknik v přírodě je skvělá věc, ale...

plánujete piknik v přírodě nebo se rádi zúčastníte venkovní party ? Je to skvělé volba, ale chovejte se zodpovědně. Nic co by po vás někdo musel uklízet by po vaší party  zůstat nemělo.

 

1 Uklid odpadu

 

Fandíme eco balónků, ale i dalším ekologickým produktům pro oslavu

Podporujeme tradice i rasdost spojenou s plánovanou oslavou. Přesto by zábava neměla být důvodem pro znečištění okolí. Vítáme opatření, které v poslední době omezilo výrobu neekologických produktů. I my plast nahrazujeme alternativními a správnými zdroji šetrnými k přírodě. 
Pokud najdete v naší nabídce nádobí z plastu není jednorázové, ale určené pro častější použití. Jednorázové produkty a dekorace jsou vyrobený ze dřeva, papíru nebo z jiných ekologických materiálů.

 

1 udrzitelna party

Naši výrobci přemýšlí nad obaly. Přispíváme na recyklaci odpadu

V rámci prodeje preferujeme papírové obaly a omezujme plast a igelit. Jsme zároveň členy společenství EKO‑KOM, a.s.m která provozuje celorepublikový systém, který zajišťuje zpětný odběr a využití odpadů z obalů – dle zákona č. 477/2001 Sb., o obalech.

 

1 obaly_ecocom

Vázání balónků

Balóny se dají vázat mnoha způsoby. Vždy bychom však měli respektovat tyto pravidla. Nikdy po zavázání balónu netahejte za hrdlo ve snaze balónek více utáhnout. Můžeme poškodit latexovou vrstvu a balónek bude ucházet.

Ideální je zavázat balónek balonkvým uzlem. S ohledem na přírodu balónky vázejte přírodním provázkem nebo stužkou. 

Návod jak vázat heliové balónky

Inspirujte se našim video návodem

 

 

16.11.2023
PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC

MojeParty.cz s.r.o.
K Bílému vrchu 2912/3 193 00 Praha 9

shoproku 2021
shoproku 2020
člen APEK