X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

BLOG - RADY - NÁVODY - INSPIRACE

MojeParty BLOG Jak nalepit fototapetu

zpět na seznam

Blog_manual

Jak nalepit fototapetu

Chcete si ozdobit pokojícček dětskou hernu nebo vytvořit obří kulisu v tematickém designu?

Fototapety s oblíbeným motivem budou určitě tím nejlepším dárkem a překvapením k narozeninám.

Přeměna dětského pokoje s našimi fototapetami je bezproblémová. Nepotřebujete žádné složité nástroje ani odborné dovednosti. Snadným procesem lepení Vás krok za krokem provede náš návod a Vy se tak co nevidět můžete radovat z nového vzhledu svého interiéru. Nemusíte si dělat starost ani s dodatečnými výdaji – ke všem našim fototapetám zdarma dodáváme i speciální lepidlo.

Proměňte pokoj svého dítěte s naší okouzlující fototapetou džungle ! Naše fototapety jsou ideálním propojením kreativity, kvality a ekologie a jsou ideální volbou pro všechny fanoušky džungle.

 


Co potřebujete k nalepení fototapety

K nalepení fototapety budete potřebovat: lepidlo, které je uvnitř balení nádobu na rozmíchání lepidla štětku na nanášení lepidla váleček na vyhlazování nůž na odřezání okrajů svinovací metr na rozměření stěny tužku, 1 vodováhu, 1 špachtli 

Příprava povrchu:

Dveře nebo stěny musí být připraveny stejným způsobem, jako při nanášení klasických tapet, staré tapety nebo starou barvu je potřeba odstranit, povrch omýt vodou a dosucha vytřít. Nerovnosti a zdrsnění je třeba odstranit nebo zatmelit.

Příprava lepidla:

Potřebné lepidlo najdete v sáčku uvnitř balení. Ve 2,5 l teplé vody rozmíchejte 100 g lepidla. Směs míchejte až do dosažení dokonale rovnoměrné konzistence a pak ji nechte 30 minut bobtnat. Před použitím je nutné směs opět rozmíchat. Tím je lepidlo připravené k použití.

Lepení fototapet:

Před nalepením si rozložte jednotlivé fragmenty na podlahu nebo na stůl tak, aby jejich vzory navazovaly. Tužkou si narýsujte na zdi linky, při jejich rozměřování použijte pravítko a svinovací metr. Rovnoměrně naneste lepidlo na plochu prvního fragmentu, přitom dávejte pozor, aby byly dobře natřené jeho okraje. Natřený fragment nechte ležet 3-5 minut, aby rovnoměrně nasákl lepidlem. Doporučujeme začít s lepením od levého dolního rohu,

Přiložte fragment 1 na stěnu podle linek, které jste si předem narýsovali a přilepte ho vyhlazováním pomocí válečku ve směru od středu k okrajům. Zopakujte tentýž postup i u fragmentu 2. Při nalepování fragmentu 3 pamatujte, že fragment 3 musí přesahovat na fragment 1 tak, aby motiv navazoval (asi 5 mm). Obdobně přesahuje fragment 4 na spodní panel. Kvalitní nalepení první části je velmi důležitě, pracujte přesně, lepte rovně a bez bublin. Nelepte fragmenty přes sebe. Přitlačujte nalepenou část od shora dolů, vzduch vytlačujte od středu ke krajům, při vyhlazování tapety netlačte příliš silně na váleček, aby nedošlo k poškození vrchní vrstvy barvy.

Pokud se některá část přilepí křivě, urychleně, ale opatrně ji sejměte a ihned ji nalepte znovu a správně. Po nalepení fototapety setřete přebytečné lepidlo z lícové strany tapety, nejlépe pomocí mírně navlhčené látky. Po uschnutí fragmentů fototapety je možně odříznout okraje nožem, pokud to bude nutné. 4. Sušení: Fototapety schnou pomalu, nejlépe probíhá sušení při pokojové teplotě +20°C, se zavřenými okny a bez průvanu! 

Upozornění !!!

Pokud dojde k poškození zboží vinou spotřebitele (potrhané, odřené, zašpiněné tapety nebo tapety jinak poškozené vinou spotřebitele), zboží nemůže být vráceno. Uskutečněním nákupu potvrzujete, že jste srozuměni s tím, že pokud se vyskytne důvod k vrácení zboží, toto zboží vrátíte před tím, než dojde k jeho nanesení na stěnu, aby tak Vaší vinou nedošlo k jeho poškození. Přejeme Vám mnoho radosti ve vašem novém interiéru! 

 

31.5.2024

Související dokumenty:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC

MojeParty.cz s.r.o.
K Bílému vrchu 2912/3 193 00 Praha 9

shoproku 2021
shoproku 2020
člen APEK