Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 1000 KČ ZDARMA
773 670 704 nebo 222 743 845 PO-PÁ 9-17

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

PARTY RADY - INSPIRACE

MojeParty PARTY RADY - INSPIRACE Fotoateliér v obýváku?

zpět na seznam

Fotoateliér v obýváku?

1_kolaz_fotokoutek
 

Plánovali jste fotografování v ateliéru, abyste měli památku na první Vánoce Vašeho miminka, nebo jste chtěli nechat udělat krásné fotky dětí do rodinného alba a třeba i dárek pro babičku?Aktuální situace však našim plánům moc nepřeje a ateliéry jsou uzavřené, proto to vezměte do vlastních rukou a staňte se na chvíli fotografem. Bude to zábava…
Každý fotograf ví, že nejdůležitější je správné pozadí. Jak takové foto pozadí připravit?  Máme návod, díky kterému to hravě zvládnete.

Nejprve bude potřeba vyrobit konstrukci. Použili jsme 4 ks hoblovaných dřevěných hranolů 34x34x2000mm, které seženete v hobymarketu. Tyto hranoly zkrátíte na délku 1,5m a pomocí vrutů sešroubujete. Dva zbylé 50cm odřezky použijete jako „nohy“.

Na konstrukci pověste světýlka a větší prostěradlo, záclonu nebo jinou podobnou textilii, případně si můžete zapůjčit tylové závěsy.

1 Kotstrukce_fotokoutek

Nyní přichází na řadu ta zábavnější část, příprava balónkové girlandy a dekorací.

 

Zimní scéna – ledová girlanda a vločky

Budete potřebovat:

 

Pro přípravu 3m girlandy budete potřebovat cca 100 - 120 ks latexových balónků.

Balónky nafoukněte kompresorem nebo pumpičkou, tak, aby byly různě velké a vždy 2 ks svažte konci balónků k sobě, jako tkaničky u bot. Až budete mít připravený dostatečný počet balónků, přiložte 2 dvojice přes sebe křížem a 2 balónky vedle sebe 2x zatočte, aby vytvořená čtveřice držela pohromadě.

Konec stuhy přivažte do středu čtveřice balónků.

Přiložte další dvojici balónků a stuhu obtočte přes spodní čtveřici balónků a protáhněte zase zpět nahoru. Postupně přidávejte další patra a každé připevněte obtočením stuhy přes patro pod ním, bude vznikat balónkový „had“.

Až bude mít girlanda potřebnou délku, připevněte ji ke konstrukci.

Nafoukejte mini balónky a připravte si je jednotlivě, pouze zavázané na uzlík.

Girlandu ozdobte fóliovým balónkem, nebo několika menšími balónky s motivem vloček, které přivážete nebo přilepíte oboustrannou páskou. Nakonec pomocí oboustranné pásky nalepte také mini balónky a zakryjte jimi větší mezírky, aby byla girlanda pěkná a kompaktní.

Na textilii připevněte závěsné dekorace, tematickou girlandu, pěkně budou vypadat i ozdobné rozetky nebo střapce.

Na závěr přikryjte i podlahu, aby scéna byla celistvá, přidejte dekorační koule nebo baňky, lucerny (možno zapůjčit), případně další dekorace, které doma najdete.

 

Pokud doma máte malou princeznu, oblečte jí kostým a zimní focení může začít.

1 Zimni_pozadi

Vánoční scéna – zlatá s hvězdami

Budete potřebovat:

 

Girlandu připravte podle postupu výše.

Na textilii připevněte závěsné dekorace, tematickou girlandu, pěkně budou vypadat i ozdobné rozetky nebo střapce.

 

Na závěr přikryjte i podlahu, aby scéna byla celistvá, přidejte baňky, lucerny (možno zapůjčit), případně další dekorace, které doma najdete. Oblékněte děti do slavnostního oblečení a zábava může začít. Pokud chcete mít fotky ještě legračnější, použijte rekvizity – sobí čelenky, santovské čepice, brýle nebo vánoční dopňky do fotokoutku.

1 vanocni_fotopozadi

A nebo slaví děti narozeniny a chystáte rodinnou párty?

Připravte fotokoutek, kde uděláte oslavenci originální fotky na památku a jednou budete s nostalgií vzpomínat na tyto okamžiky.

 

Stejně jako u předchozích, tvoří základ pastelové nebo metalické balónky, které se svážou do girlandy.

Na konstrukci připevněte závěs, který vytvoří zajímavé pozadí, doplňte libovolnou závěsnou dekorací nebo girlandou a koutek je připravený.       

1 Neutralni_fotopozadimodre

Fóliová číslice, která označuje věk malého oslavence, bude výrazným prvkem na snímku. Pokud přidáte i tematický balónek nebo chodící zvířátko máte o zábavu postaráno a fotografování půjde jako po másle. J

Přidejte také dřevěná písmena jako jméno nebo papírové serpentýny, se kterými se děti zabaví a užijí si hodně legrace.

 

Přejeme hodně úspěchů a zábavy při výrobě i fotografování.

Ivana z MojeParty.cz

 

 

 

21.11.2020
PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY Facebook