Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
2017 version
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
Party začíná u nás...
+420 773 670 704 nebo 725 094 715PO-PÁ 9-17

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

PARTY RADY - INSPIRACE

MojeParty PARTY RADY - INSPIRACE Děkuju, mami! A všechno nejlepší!

zpět na seznam

Děkuju, mami! A všechno nejlepší!

1 den_matek

 

Den matek připadá oficiálně na druhou květnovou neděli a je to asi jediný svátek, který je opravdu mezinárodní a slaví se v desítkách zemí světa. Takže my se mrkneme odkdy se u nás svátek slaví a přidáme pár tipů na jednoduché maličkosti, které by vaší mamince mohly udělat radost.

Maminy slaví ve světě…

Podobné svátky existovaly už ve starověkém Řecku. To by ale nebyli Řekové, aby to neslavili hlavně jako svátek plodnosti.

Římané slavili Den matek první březnový den. Oslavu nazývali Matronalie a zasvětili ji bohyni Juno, ochránkyni vdaných žen a nastávajících matek.

Ještě byste mohli znát takzvaný Mothering Sunday. Byl to v 16. století křesťanský svátek, který se slavil čtvrtou neděli od začátku půstu. Všichni tehdy dostali volno, aby mohli navštívit svůj domovský kostel – Mothering Church (tedy místo, kde se narodili a kde žily jejich matky). Cestou domů trhali kytky, kterými zdobili kostel nebo je dávali maminkám. V Anglii a Irsku slaví v tento den světský svátek Den matek dodnes.

…a u nás

U nás se svátek matek začal slavit od roku 1923 díky Alici Masarykové. Podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. Komunistům se sice víc líbil MDŽ, ale po listopadu 1989 se lidé spontánně začali ke Dni matek vracet.

A ještě pár tipů na dárek z našeho e-shopu

Maminy, které mají menší děti, vždycky nejvíc dojme vlastnoručně vyrobený dárek. A když mrňata vyrostou, pak se totéž týká vnoučat. Kdo umí namalovat obrázek nebo složit básničku, je z toho venku. Odrostlejší děti se pro jednou můžou vykašlat na sezení u instagramu a můžou třeba umýt okna – to maminu taky dojme k slzám.

No a manuálně zruční jedinci se třeba podívají do našeho blogu na to, jak se dělá krásná papírová kytka nebo báječná balonková girlanda. No a když vás fantazie definitivně opustí, vždycky je tady ještě balonek s obyčejným vzkazem. Přidejte k tomu pusu, buďte na maminu hodní a řekněte jí od srdce, že ji máte rádi. Ona víc nepotřebuje.

2.5.2019
PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY Facebook