X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Z frankfurtského veletrhu vezeme party trendy pro rok 2020!

zpět na seznam

Z frankfurtského veletrhu vezeme party trendy pro rok 2020!

1 Trendy 2020

 

 

 

Žádný světový veletrh nových dekorací nám neuteče. Tak třeba v poslední lednový víkend jsme se s dalšími skoro 44 tisíci návštěvníků vypravili obhlídnout jeden z největších mezinárodních veletrhů dekorací a květin Christmasworld ve Frankfurtu. A nevynechali jsme skoro žádný ze stánků málem 1100 vystavovatelů. Takže vy, kteří chcete být opravdu v obraze a mít všechny trendy v malíčku, čtěte dál.

Barva roku 2020? Temné tóny modré a šeříková

U expozice Dark Ocean jsme se zasekli snad na hodinu. Představovala totiž trend letošního roku – odstíny modré. Ale pozor, není modrá jako modrá! Letos frčí modrá, která má v sobě tajemství a napětí. Ano, jako když se díváte do hlubin oceánu. Ale ne ze sluncem zalité pláže. Spíše jako byste zabalení do vlněného plédu shlíželi v podvečer ze strmých bretaňských útesů do temných zpěněných vln a v těžkých kobaltových mracích byla cítit bouřka… Nejvíc tenhle nádherný odstín vynikne v kontrastech světlé mintové, blankytné, případně stříbrné. Ostatně vybírat dekorace podle barev, můžete i u nás.

 

1 Dark_ocean

Retro je pořád v kurzu!

Aby ne! Retro styl je přeci tak hravý a veselý! A přesně takovou chceme mít naši party! A kdo v ní hraje hlavní roli? No přeci barvy! Ostře červená, teplá modrá, žlutá, zelená, všechny jasné a ostré jako na rastamanské čepici! Dost důležitý je také povrch materiálů. Nebojte se třpytivých povrchových efektů a extravagance. Ať žijou flitry a lesk jako blesk. A třpytivé peří. No vážně! A „osmdesátky a devadesátky“. A disko koule! A tak vůbec. Však starší ročníky vědí...

Nějaká ta party inspirace pro rok 2020 se samozřejmě najde i u nás. Třeba retro oblečky najdete v našich kostýmech. A ten pravý disco příběh si užijte spolu s našimi disco dekoracemi

 

1 Ocean

Přírodní dekorace se letos inspirují na anglickém venkově

Jak přišly do módy natur prvky, ruku v ruce s nimi se dostaly do obchodů ekologické a recyklovatelné dekorace. Tomu dávám já Náfuka palec nahoru (i já jsem koneckonců z rozložitelného kaučuku!). Eko a bio materiály už se snad natrvalo přesunuly z kategorie „trend“ do rubriky „úplně normální věc“. Takže si jen pojďme říct, jaké novinky přináší tahle kategorie letos. Designéři a návrháři ve Frankfurtu povídali, že letošní natur styl by měl mít nádech anglického venkova. Takže kdo kouká na slečnu Marplovou a Midsomer, má náskok. Zkrátka – dekorace z přírodních materiálů musí být propracované do detailu s anglickým smyslem pro vkus (jsou tedy nepatrně „učesanější“ než francouzský ležérní venkovský styl). A jdeme k materiálům. Škála je bohatá. Od bílého nebo transparentního skla po pletené předměty, papírové výtvory s nápadem, dřevo, korek, balzu nebo kámen. Drsné, neošetřené, křehké, jakoby rozbité povrchy, popraskané struktury. Nezapomeňte na spoustu kytek, které drsný povrch dekorací zjemní. No a barvy se u přírodních materiálů inspirovaly. Takže si to shrňme: šedá, lýkově hnědá, smetanově bílá, perleťová, olivově zelená, tlumená starorůžová. Barvy, alespoň některé, by měly být tak sugestivní, až byste měli chuť se do dekorací zakousnout! Jo, jo, říká se jim vážně „aromatické barvy“. Tak třeba letos módní barva perníková, nebo odstín jahodového ledu. Hele, to jsem si nevymyslel. Takhle se mezi odborníky ve Frankfurtu úplně běžně mluví. Tak se učte, ať nejste ve společnosti za trumpetu!

Inspiraci zase najdete v našem e-shopu. Vyzkoušejte na party třeba naši báječnou novou EKO kolekci s barevnými slony Safari, která se u mých lidí v MojeParty stala absolutním hitem, nebo svěží dámskou zahradní party ve stylu Flowers Tea nebo osvědčenou Nature.

 

1 Ocean_dark

Když drahé kovy, tak růžové zlato nebo měď

Jsou oslavenci, kteří si opravdu luxusní party nedovedou představit bez odstínů nějakého toho drahého kovu. Tak úplně pravda to sice být nemusí, jak je patrno z řádků výše, ale jestli prostě nemůžete jinak, nikdo vám v kreativním rozletu nebrání. Jen mějte na paměti, že letos letí ve světě buď elegantní kombinace černo-bílých dekorací se stříbrnými doplňky, ale největší hit jsou odstíny růžového zlata v kombinaci s perlově bílou, achátově hnědou nebo starorůžovou nebo odstín mědi v kombinaci s tmavšími tóny modré, zelené nebo šeříkové. Pozor! Zlato a růžové zlato není totéž! Každé z nich chce trochu jiný odstín doplňkových barev! Jinak ovšem dekoratéři doporučují nebát se a mixovat. Nemyslím jenom narozeninové koktejly, ale barevné tóny. Proto je nová narozeninová řada Mix It Up  tak zábavná. Vyzkoušejte ji a sami uvidíte.

 

1 Decor_trendy_2020

Tam, kde dekorace nestačí, sviťte a mlžte!

A teď jsem nemyslel, že někomu něco nakukáte! Chci říct, že když použijete ten správný dekorační materiál, metalické balonky nebo lesklé konfety, nejlépe vyniknou pod správným světlem. Takže nasvěcujte a podsvěcujte! Nespoléhejte jen na svíčky. A jestli chcete lidi na vaší party vážně posadit na … no na pozadí, opatřete si mlhové efekty. Nemusíte zrovna slavící přidusit, ani to u vás nemusí vypadat jako na blatech (jestli se tedy nebavíme o halloweenu, tam by to asi nevadilo). Prostě jen lehce podtrhněte atmošku.

V novinkách ze světa dekorací už máte jasno. Tak hurá na nákupy! A když si s něčím nebudete vědět rady, pište, volejte. Já a moji lidi nejme daleko!

 

 

NáfukaVáš módní guru Náfuka

10.2.2020