X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Tipy, jak na party neumřít nudou

zpět na seznam

Tipy, jak na party neumřít nudou

1 Zabava_na_party

 

Na žádné party nebo oslavě nesmí být nuda. A o tom já, balon Náfuka, něco vím! A protože se blíží prázdniny, je čas plánovaní bezvadných setkání s kamarády. Ať už jedete na tábor, k babičce na prázdniny nebo s rodiči k moři, tam všude určitě bude čas na parádní oslavu. Kromě plavek, které v horkém létu budete potřebovat, myslete na zábavu. O prázdninách se můžete odvázat a pořídit si opravdu křiklavou image. Nezapomeňte proto na kostýmové doplňky, převleky a barvy na obličej. Pořádně se zmalovat, to stojí za to, ne? Co si zkusit být pořádné zvíře? A kdyby to náhodou nestačilo a potřebovali jste další recept na zábavu, zkuste naše hry!

 

Na každou party nebo dovolenou patří zábava a hry

Tanec s předmětem

Opravdu známá hra na taneční parket. Zvolený předmět balonek, jablko, citron nebo např. minci, musí taneční páry udržet mezi svými čely. Jak to celé dopadne, záleží na jejich obratnosti.

Putující klobouk

Stačí rychlý tanec, např. rock and roll a rekvizita, kterou může být party čepice, klobouk nebo paruka. Pokrývka hlavy se mezi tančícími páry předává z hlavy na hlavu. Každý se snaží ji předat co nejrychleji jinému páru. Pár, který má klobouk nebo čepici déle než pět sekund, nebo mu upadl na zem, vypadává. Páry nesmí vybíhat z prostoru určeného pro tanec.

Party tip: Skvělé party kloboučky, cylindry, čepice aj. máme i v našem partyshopu!

Poznat se po hlase

Ti, co se mají rádi, by se měli umět poznat i po hlase. Nebo že by ne? Vytvoří se  dvojice, které se pak rozdělí. První skupinka z rozdělených svojic si sedne na židle uprostřed parketu a může si zvolit krátké citoslovce nebo zvuky, které bude každý ze skupinky na daný pokyn vydávat. Úkolem druhé skupinky, která má zavázené oči, je poznat, kde se nachází jeho partnerka a jít za jejím hlasem. Pokud se mu to podaří, může si sundat šátek a dát se do tance. Po celou dobu může být tlumený hudební doprovod. To je pak obrovská romantika...

Baletní pantomima

Tuhle hru miluju. Je to obrovská legrace. Baletními postoji i pohyby můžeme znázornit pocity, myšlenky i nálady. Často stačí gesto či pohyb, aby člověk zapojil fantazii. Hra  může probíhat tím způsobem, že určíme dvojice, nejlépe smíšené, které dostanou krátký čas na přípravu a ztvárnění baletní scénky. Téma může dopředu určit organizátor. Ostatní dvojice hádají, co jim bylo předvedeno. Pro lepší názornost můžete připravit různé masky, kostýmy, dekorativní předměty a karnevalové pomůcky, které zábavu oživí. Menším dětem navíc pomohou více pochopit děj. Vše můžeme předvádět i za doprovodu hudby.

Kolující obálka s úkoly

Kluci i holky tančí a předávají si obálku s úkoly. V okamžiku, kdy se zastaví hudba musí dvojice, u které je momentálně obálka, vytáhnout jeden úkol, který za povzbuzování ostatních splní. Hra pokračuje do té doby, než je obálka prázdná.Ti největší lyšáci si vymýšlejí opravdové vylomeniny, pozor na to!

 

1 Balonky_hry

Tanec s balonky

I my balonky sloužíme dospělákům nebo dětem k zábavě.To se prý mezi tančící dvojice rozdají balonky se stejně dlouhým provázkem. Jeden z dvojice si přiváže balonek k noze a pár tančí tak, aby jim ostatní balonek neprorazili. Naopak oni sami se snaží zničit balonek ostatním (no, nevím, tohle mi jako skvělá zábava nepřipadá, tančím sice rád, ale ničit moje kamarády, to snad ne!).

Party tip: Balonky všech barev nakoupíte i v našem party shopu

 

Dotkni se mého...

Na papírky se napíší části těla (nos, ucho, pravá ruka, levá ruka, pravá noha, levá noha, loket, koleno, dlaně atp.) Každý pár si vybere lísteček z klobouku a snaží se dotknout vylosované částí těla tak, aby udržel kartičku s úkolem. Páry se střídají a započítávají se body za splněný úkol. Hra je u konce, pokud chybí lístečky. Vítězný pár má nejvyšší počet bodů.  

Předávaná pod stolem

Jsou vytvořeny dvě skupinky hráčů. První sedící za stolem si pod ním předávají minci. Na povel hráče z druhé skupiny musí dát všichni dlaně na stůl. Druhá skupinka se podle gest a zvuku úderu dlaně o stůl snaží určit, kdo má minci. Ten kdo uhádne, může si minci nechat. Skvělý tip na pirátskou party pro děti, kde si za "ukradené" grošíky mohou děti nakoupit v improvizovaném party shopu.

Party tip : Pro pirátskou party doporučujeme využít pirátské mince

Karikatury

Každý hráč má dlouhý arch papíru. Kreslí se postavy. Nejprve všichni namalují hlavu, obrázek zahnou dospodu a předají hráči po pravé ruce. Tak se postupuje s dalšími částmi těla. Postupně hráči dokreslí krk, tělo, nohy, boty a naposledy napíší na papír své jméno. Následně se obrázek rozbalí a pokračuje se dál v tvoření karikatur. Nakonec se uspořádá výstava karikatur a zvolí se jedinci s nejvydařenějšími portréty.

Tombola z pitominek a dárků "za kačku"

Dárky dostávám rád. Proto tuhle zábavu doporučuju! Hra se obzvláště hodí pro uzavřenou společnost, která má smysl pro humor. Existuje různé množství variant a obměn této hry. Podmínkou jsou drobné dárky. Hostitel dopředu určí téma tomboly (např. Blbosti do stovky, Co doma nepotřebuji, Veselé ptákoviny lehce eroticky laděné, Masky a kostýmy, atp.) Dárek od každého hosta je vstupenkou na party. Měl by splňovat tématické zadání a být originálně zabalen tak, aby nedal mnoho možností odhadnout, co se v balíčku skrývá.

Samotná tombola probíhá tak, že se všichni usadí do kruhu kolem dárků. Od určité chvíle se začne odměřovat čas, nejlépe budíkem, který má zřetelné vyzvánění. Ten se nastaví např. na dobu 5 minut. Princip hry je jednoduchý. Hází se kostkou, která koluje kolem dokola. Kdo hodí jedničku nebo šestku vyhrává a může si zalovit v hromadě dárků a vybrat si ten co se mu nejvíce líbí. Mělo by se hrát co nejrychleji neboť hra pokračuje i poté co jsou všechny dárky ze středu rozebrány. V tomto okamžiku si můžeme při „šťastném hodu“ vzít jakýkoliv dárek, který předtím vyhrál někdo jiný. Nikdo si tedy nemůže být vlastnictvím svého dárku jistý až do konce samotné hry. Ten nastává až zazvoněním budíku. Tímto okamžikem hra končí a noví majitelé si mohou dárky rozbalit

Všimni si detailu

Na stole vytvoříme určitou scenérii z předmětů. Hráč si prohlédne rozestavěné předměty a odejde na chvíli ven. Změníme pozici některého předmětu nebo ho odebereme či přidáme jiný. Úkolem každého hráče je zjistit, co se na stole změnilo.

Protichůdné úkoly

Vymyslí se dva úkoly, které si navzájem odporují. Např. "postupně všechny pohlaď a "nikdo by neměl být pohlazen". Nebo "vynes židle z místnosti" a "žádná židle nesmí být vynesena z místnosti" atp. Každý z hráčů si vytáhne svůj úkol a všichni se ho najednou snaží splnit.

 

 

Nápady pro vaše zábavné léto zpracoval váš hravý přítel balonek Náfuka

 

 

29.5.2020