X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY TEST: JSTE ZAMILOVANÍ?

zpět na seznam

TEST: JSTE ZAMILOVANÍ?

1 Valentynsky_test

 

Láska, kam se podíváš, aneb Valentýn je za dveřmi!

Je dost lidí (hlavně chlapáků všeho věku), kteří si u debat nad Valentýnem jen světácky odfrknou a zabrblají něco o imperialistickým svátku a komerčních orgiích, na které JE tedy rozhodně nikdo nenachytá! A protože od takových pánů se jejich protějšky ničeho láskyplného na Valentýna (a co jindy?) nedočkají, mluví pak radši o tomhle svátku s podobným despektem i ony. Ale my víme své! Každá příležitost k tomu, říct někomu, že ho máme rádi, je dobrá!  Tady najdete valentýnskou nabídku od nás, a jestli máte chvilku, přečtěte si ještě, jak se pozná, že jste opravdu zamilovaní!

Cynikové a pragmatici řeknou, že zamilovanost je chemická reakce. Shluk dopaminů a oxytocinů, které ovlivňují naše emoce. No, dobře. Každopádně tohle jsou jasné příznaky. Máte -li většinu z nich, lítáte v tom až po uši a můžete slavit Valentýna. Samozřejmě jen v případě, že máte s kým. Neboli že jste se nezamilovali do Moniky Bagárový nebo jiný krasavice z časopisu!

Připadáte si jako opilí?

Hormon lásky oxytocin opravdu ovlivňuje lidské tělo stejně jako alkohol. Proto se tolik lidí, kteří mají naváto pod čepicí, chce objímat.  Oxytocin v člověku vyvolává touhou být fyzicky blízko ostatním.

Rychle a bezdůvodně tloustnete?

Teď po Vánocích se to špatně pozná (kdo z nás nenabral 2,3 kila)! Ale jste-li zamilovaní, vaše čerstvě zaláskovaná těla začnou vydávat mnohem víc energie. A tu pak mají potřebu někde rychle doplňovat. A navíc - když spolu dva začnou randit, dost času (hlavně teď v zimě), vysedávají v restauracích a kavárnách. A popíjejí na radost a cpou se ze samý euforie. Ale není důvod ke znepokojování, milé zamilované kuličky! Odborníci vypočítali, že páry, které nabraly na váze, jsou ve vztahu dlouhodobě spokojenější.

Rychle a bezdůvodně hubnete?

Každý to má jinak, zatímco jedni se zamilovaně zakulacují, jiní si jen vzpomenou na Ni nebo na Něho, krk se jim stáhne a nic nepozřou. Za to může zase oxytocin, který snižuje pocit hladu a reguluje metabolismus.

Mění se vám hlas?

Vědci za velkou louží si všimli (při pokusu na několika stovkách zamilovaných), že hlasy žen v telefonu při hovoru s předmětem jejich lásky bývají hlubší a hlasy mužů zase vyšší. Odborníci si to vysvětlují tak, že se partneři chtějí navzájem přiblížit tomu druhému.

Připadáte si na své lásce závislý?

Když je člověk zamilovaný, aktivují se skutečně stejné části mozku, jako když je závislý třeba na kokainu.

Nemůžete spát?

Podle švýcarské studie spí zamilovaní o hodinu méně než ostatní. Pak se ale kupodivu necítí unaveně.

Připadají vám věci sladší než obvykle?

Jiní experti požádali vybrané dobrovolníky, aby napsali pár slov o svých posledních zážitcích. První skupina psala o zamilovanosti, druhá o žárlivosti a třetí o něčem neutrálním. Pak dostali cukroví a vodu. Těm, kteří psali o lásce, přišla chuť jídla sladší.

Máte pocit, že podstatně méně cítíte bolest?

Podle expertů mají zamilovaní dost často slabší reakci na vnější podněty. Když se podívají na fotografii někoho, koho milují, mírná bolest se sníží až o 40 % a intenzivnější o 10–15 %. Pozornost zamilovaných se prostě přesouvá od bolesti k jejich partnerům. A zase prý je v tom chemie. Když je člověk zamilovaný, v těle se mu rychleji produkuje dopamin, který působí jako přirozené analgetikum.

Takže, jestli vás čeká trhání zubu nebo podobná kratochvíle, počkejte s návštěvou zubaře, až se zamilujete!

 

25.1.2019