X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Svatební svíčky jako symbol lásky

zpět na seznam

Svatební svíčky jako symbol lásky

Již od středověku byla svíčka neodmyslitelnou součástí svatebního obřadu, poněvadž měla vynést modlitby a přání svatebního páru až do nebe. Pokud ji přinesla do kostela nevěsta nebo družička, dokázala odehnat veškeré zlo co nejdál od zamilovaného páru. A navíc! Svíčka je stejně důležitá jako láska čerstvě oddaných: musí neustále plát a zahřívat nás.

Typická svatební svíčka také symbolizuje vedle jiných křesťanských symbolů jako např. kříže, bílé holubice nebo dvou zlatých prstýnků sounáležitost svatebního páru.

Pro to všechno jsou svatební svíčky nejen nezbytným doplňkem, ale také vhodným svatebním dárkem. Šťastnému svatebnímu páru můžete věnovat svíčku vyrobenou jedině pro ně. Svíci určenou právě pro tuto příležitost opatřete svatebním datem a jmény svatebního páru. Obzvláště pěkné je, pokud bude zapálena na svatební hostině, kupříkladu ji můžete umístit doprostřed stolu. I takto malý doplněk může svatebčany totiž potěšit více, než si myslíte.

 Jsou také svatební svíce, na kterých jsou označena jednotlivá jubilea a při každém výročí z nich manželé upálí část určenou pro jejich výročí. Jejich šťastné a dlouhé manželství může vyvrcholit tak, že spálí svíci celou. Navíc je zde i praktické využití. Zapomnětliví manželé mohou občas decentně nahlédnout na svíčku, aby ji mohli své manželce zapálit v ten správný datum.

TIP

Vyberte si z našich svatebních doplňků.

30.5.2009