X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Svatební cestování

zpět na seznam

Svatební cestování

Dny strávené na svatební cestě jsou zcela výjimečným časem v životě každého člověka. Svazek mezi dvěma zamilovanými je uzavřen a následující dovolená se jistě ponese v tom nejkrásnějším duchu. Na společné dovolené načerpají oba sílu a energii, aby spolu mohli překonávat dennodenní strasti běžného života a užívat si nerušené samoty. Svatební cesta je první velice důležitý čas v každém manželství, právě protože zde je místo pro základ každé lásky a nezapomenutelných vzpomínek.

Je samozřejmé, že při výběru lokality Vaší svatební cesty se musí obě strany shodnout. To není vždy samozřejmostí. Přesto můžete své plány uzpůsobit tak, aby pokud možno vyhovovaly co nejvíc oběma, i když malé kompromisy  se jistě nevyhnete. Při výběru mějte stále na paměti, že se nejedná o „obyčejnou dovolenou“, ale že chcete zažít nevšední a nezapomenutelné dny a právě tomu byste měli přizpůsobit výběr lokality. Kromě toho Vám může personál hotelu zařídit „speciální zacházení“, pokud ho informujete o tom, že budete na svatební cestě. Máme tím na mysli především výzdobu pokoje či malý dáreček novomanželům.... Samozřejmě pokud nemáte čas zařizovat všechno sami, mohou Vám tyto věci zařídit cestovní kanceláře, které nabízí svatební cesty „se vším všudy“.

Kam se tedy vydat? Nemůžete se rozhodnout? Můžete rozvažovat spolu s námi, jaké místo by bylo nejvhodnější a nejvíce by vyhovovalo Vašim představám.

Pokud jste milovníky nevšedních zážitků a chcete něco neobyčejného, můžete zvolit svatbu ve vlaku nebo svatební cestu na lodi. Je to nepochybně velice romantické plavit se pod tropickým sluncem do exotických destinací. Navíc Vám personál lodi zajistí naprostý komfort, takže nemusíte dělat opravdu nic, pouze si užívat jeden druhého. Nejkrásnější na této variantě je, že zážitky budou přicházet k Vám a ne Vy k nim, budete pouze čekat na palubě lodi na další krásné scenérie okolí.

Jestliže jsme zmínili plavbu po moři, nemůžeme v žádném případě zapomenout na stále oblíbenější variantu, kterou jsou exotické lokality a to zvláště ostrovy. Výběr je tak velký, že není snadné se rozhodnout, v nejčastějším volbám patří Hawai, Jamaica, Maledivy nebo Seychely. Tato místa jsou moderní a velice oblíbená. Spousta lidí chce totiž zažít opravdu neobvyklé věci a to právě na jejich vysněném doslova pohádkovém ostrově a pod palmami si v luxusu užívat sluníčka a pohody. Tato místa někoho lákají natolik, že si zde dokonce zařídí celý svatební obřad a to nejen ledajaký obřad, v těchto lokalitách se totiž můžete nechat oddat pod vodou.

Ne každý je ale v duši takovým dobrodruhem a radši se vydá „pouze“ do Evropy. Důvody můžou být různé. Někoho prostě lákají více evropské destinace než ty exotické a někdo zase rád navštíví velká města než pláž.

Tradiční evropské destinace jsou jistě Itálie, Řecko, Chorvatsko, Francie a jiné. Výhodou je jistě cenovější dostupnost, která ale určitě neubírá na kvalitě zážitku. O spoustu krásných míst, prosluněných pláží a malých hotýlků zde určitě není nouze.

Novomanželé, kteří milují kouzlo měst a jejich zákoutí si v Evropě asi jen tak nevyberou. Není to proto, že by zde nebylo, co navštívit. Důvod je naprosto opačný. Najdeme zde totiž takové množství krásných měst, že je opravdu těžké si vybrat. Pro svatební cestu je ale stále nejčastější variantou jistě město zamilovaných – Paříž, hned za ní zřejmě stojí Benátky. Ať už si vyberete jakkoliv, města Vám slibují spoustu restaurací a tudíž i posezení u svíček, divadla, kina, koncerty, ale také malebná zákoutí a památky. Nudit se jistě nebudete.

Nakonec zbývá varianta pro všechny, kteří „to mají stejně nejradši doma“. Výhodou této cesty je především její finanční nenáročnost a také sentiment, který nepochybně přináší. Vydejte se na místo, kde jste spolu již někdy byli, kde jste prožili krásné okamžiky. Česká republika jistě nabízí velké množství lokalit, kde zapomenete na každodenní stres a práci. Pokud není nicnedělání zrovna Vaším koníčkem, ale radši chodíte po horách, tak i na těch našich se nepochybně pěkně zapotíte. Následná společná koupel a odpočinek zní docela slibně,ne?

7.7.2009