X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Pojďte s námi malovat vajíčka!

zpět na seznam

velikonoce

Pojďte s námi malovat vajíčka!

A NáfukaMoji milí,

letos je prý nejteplejší únor za posledních 100 let. Proto už asi pokukuju po jaru a nejhezčích svátcích, které s sebou jaro přináší. Takže už si pomalu začínám připravovat věci, barvy a dekoracena na malování vajíček. A to víte, že si svoje nápady a tipy nenechám pro sebe! Takže jdeme na to!

 

 

První krok - získej dobře uvařené vejce

S bílými a hnědými vajíčky se dá doslova kouzlit. Předtím než se pustíte do kreativního řádění, pořádně vajíčka omyjte. Vajíčka, které nemáte od sousedovic slepice, nejdříve musíte zbavit červeného razítka. Na to stačí písek a teplá voda. Pak vajíčka dobře omyjte a opláchněte octovou vodou. Vajíčka před barvením by neměla být mastná.

Pokud se nechystáte "vytřít" všem zrak s perfektními kraslicemi a vajíčka vyfouknout, raději je uvařte. Zbudou Vám na lehkou svačinku nebo na snídani

Vaření není žádná věda, ale doporučuje se vajíčka nechat chvíi v pokojové teplotě a po té vložit do vroucí osolené vody a nechat je ponořené cca 6-9 minut

 

Jarní nálada září jak školní pastelky

Milujete pastelové barvy? Pak věřte, že pro jarní náladu je to ta nejlepší varianta.

Tady je lépe mít bílá vajíčka a potravinářské svěží jarní barvy. Pokud máte vajíčka dobře umytá a odmaštěná, stačí je studené vložit do připravené barevné lázně a nechat je ponořené podle návodu. Vajíčka pak stačí dát na savý ubrousek nebo utěrku a po zaschnutí přetřít trochou sádla nebo oleje, aby se krásně leskly. Žádná velká věda. Vybírejte barvy, které jsou opravdu pastelové, svěží a jarní. Vajička pak krásně zapadnou do velikonoční výzdoby, která by měla být stejně svěží a fresh. Určitě si vyberete i z naší pastelové nabídky svěžích jarních barev.

 

1 Pastelove_barvy_Velikonoce

 

Puntíky jsou in

Máte obarvená vajíčka a máte pocit, že jim k jarní lehkostí něco chybí? Nezapomeňte na puntíky.

Puntíky jsou prostě roztomilé a nikdy nebudou působit fádně. Puntíkaté stužky zachrání Vaše Velikonoce v okamžiku, kdy na barvení vajíček nezbývá čas. K takto krásným velikonočním vajíčkům se hodí i roztomilé kraslice z vyfouknutých vajíček. Tyto zajíčkové krasavce zvládnou i vaše děti. Stačí vyfouknou vajíčka, akvarelovými barvičkami vybarvit kalhotky, z filcu vystříhnout tlapky, z kartónu ouška, nalepit, dokreslit lihovou fixou pusinku, očka a fousky ... Nejsou tito fešáci nejkrásnější? Pozor tito vajíčkoví kamarádi se nejedí a hodí se opravdu jen na vyfouknutá vajíčka.

 

1Vajicka_puntik

 

Kreativních nápadů máte víc

Napadají vás ještě další bajíčková kouzla? Vajička můžete ozdobit vším co Vás napadne. 

Stačí, když prošmejdíte šuplíky a najdete různé tkaničky, motouzy, stuhy, třpytivé konfety..

Pak jen lepíte, stříháte,zdobíte, barvíte

 

1 Vajicka_pastel

 

Velikonoční minimalismus

Nemusí být všeho moc, abyste zvládli vyzdobit dům do naprosté dokonalosti.

Naopak krásná střízlvost osloví, každého, kdo miluje čistý design.  Tyto moderní velikonoce zas tak nudně nepůsobí, co myslíte? Krásné dekorace nebo velikonoční kostýmové doplňky najdete i v našem e-shopu

 

1 Moderni_velikonoce

 

Jste šikovná? Tak to ukažte

Nejen malované, ale i háčkované. Asi se nebojím říct, že někdo na to prostě má. Vytvořit balonkové kraslice, jako dole na obrázku není pro úplné začátečníky.

Pokud však umíte víc než ostatní, tak se pochlubte. Háčkované oblečky jsou opravdovým luxusem. Jediné negativum je, že je nebudete chtít sníst. Proto se tahle háčkovaná nádhera hodí nejvíce na kraslice.

 

1 Velikonoce_krajka

 

Kraslice, které si vymazlíte

Kraslice byly vždy ukázkou lidové tvořivosti. Tuhle techniku nezvládne každý, ale jednoduché vzory si můžete zkusit např. voskovou technikou.

Stačí mík k dispozici vyfouknutá vajíčka, svíčku z včelího vosku, voskovky, špendlík a tužki s gumou na konci , malé kelímky (např. od čajových svíček)

Do kalíšku vložíte kousky voskovovek a kousek včelího vosku. Vosk doporučujeme roztát např. v aroma lampě. Vosk by neměl vřít. Špendlík zapíchnete do gumy na konci tužky a získáte tím pohodlné náčiní pro barvení. Vyfouknuté vajíčko umístíte na špejli a můžete začít malovat.

Pro začátečníky doporučujeme jednoduché vzory, kytičky, kolečka, puntíky

Voskem nabarvené  vajíčko necháme pořádně zaschnout. Poté jej můžeme ubrouskem pořádně vyleštit, aby se krásně lesklo.

 

1 kraslice

 

Vajíčka nature

Líbí se Vám nature přírodní styl? Zkuste najít nápady, které sice nehýří barvami, ale svou decentností se budou hodit tam, kde se výzdoba inspiruje přírodou a chce ladit s ostatními dekoracemi v tomto stylu.Tyto vajíčka se nudou krásně vyjímat s našemi dekorace Nature

 

1 Velikonoce_prirodni

 

Vajíčka inspirovaná přírodou

Za dob našich babiček vždy pomohla příroda A to i při barveních vajíček o Velikonocích

Dříve se vajíčka zdobila přírodními barvami. Nejčastěji se vejce barvila pomocí červené řepy nebo cibule. Vše, co k barvení budete potřebovat, jsou vejce, červená řepa nebo cibule, přírodní lístky, ocet, sůl a hrnec. Barvíme nejméně 20 minut nebo necháme v odstáté vodě přes noc.

Na růžová vajíčka budete potřebovat 1 středně velkou řepu. Oloupejte ji a nakrájejte na kostičky. Vše vložte do hrnce a zalijte cca 800 ml vody. Přidejte sůl a dvě lžíce octa. Vajíčka vložte pomocí lžíce do vroucí vody. Pokud budete chtít, aby vajíčko bylo sytě zbarvené, nechejte jej v obarvené vodě přes noc

Hotová vajíčka pak vyndejte z vody a položte na předem připravený dobře sající ubrousek nebo utěrku. Po oschnutí je pro větší lesk přetřete sádlem nebo kouskem másla a nechte opět dobře zaschnout. 

Pro barvení vajíček cibulí, vajíčka nejprve omyjte, pomocí jaru nebo octa odmastěte a pořádně osušte. Ba narvení vám dobře poslouží silonová punčocha.. Na vajíčko můžete nalepor přírodní lístky, vložíte je do punčichy a pevbě stahnete, aby se lístky neposouvaly. Punčochu můžete svázat nití.

Na barvení použijte slupky od cibule , které vložíte ho vody, osolíte a zahřejete k varu.  Vejce vkládejte opatrně do vroucí vody. Dávejte si pozor, aby se vajíčka vzájemně nedotýkala. Vařte 10-12 minut a jednou nebo dvakrát je otočte, aby nevznikly skvrny. Nálev nechte vychladnout a teprve po té vyjměte vajíčka a odstraňte punčochu. Vajíčka jen lehce osušte ručníkem a nechte úplně zaschnout. Na závěr je potřete slaninou nebo máslem, aby se leskla.

 

1 Vajicka _prirodni

 

Přírodní a fresh

Stačí pár přírodních větviček a jednoduché elegantní zdobení. Takto ozdobit vajíčka dokáže každý a přitom vás atmosféra propojená s přírodními doplňky zcela nadchne. K této decentní výzdobě se určitě bude hodit naše velikonoční kolekce Crazy Daisy nebo Tea party

 

1 Natur_vajicka

 

Nestíháte a máte koledníky před domem?

Zapomněli jste na Velikonoce, nestíháte a koledníci se zapomněli ohlásit? Tyto dekorace se dají zvládnout rychleji než otevřete dveře. Pomohou Vám barevné stužky.

 

1 Vajicka

1 Prirodni

 

Luxusní Velikonoce

Velmi luxusně působí zlatá vajíčka. Nemusíte mít ani pohádkovou slepičku, která snáší zlatá vejce.Vystačíte si s potravinářskými barvičkami. Zlatá by měla dominovat. Zdobit může peříčky, stužkami, lepicí páskou

 

1 Vajicka_gold

 

Máte děti. Nechte to na nich!

Velikonoční svátky milují zejména děti. Nejenom kvůli prázdninám, ale ozdobená vajíčka, čokoládové figurky, pečené mazance si snadno zamiluje každý. Pokud malé caparty necháte ozdobit vajíčka, nebudou možná dokonalá, ale zabavíte je více než na 20 minut. Navíc mají své opravdové kouzlo.

 

1 alvarel

 

Nešetřete vtipem. Vajíčka u kterých se zasmějete

Jak ozdobit vajíčka je dílem vkusu, ale i měřítkem dobré nálady. Pokud chtete, aby Velikonoce byly šťastné a veselé, pusťte uzdu svojí fantazii. Výsledek Vás zaručeně pobaví.

 

1 Kreativni

 

 

 

3.3.2024