X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Pohádková party

zpět na seznam

Pohádková party

Chcete Vašemu dítěti udělat radost a uspořádat mu narozeninovou tématickou party, ale nemůžete se stále rozhodnout, jaké téma by ho nejvíce potěšilo? Pokud, ano, tak právě tato party je pro Vás řešením. Pohádkovou tématikou opravdu nemůžete zkazit vůbec nic, navíc kromě toho, že potěšíte oslavence, potěšíte i hosty – a to jak holky, tak kluky. Důvod je jasný. Znáte nějaké dítě, které by nezbožňovalo pohádkový svět?

Pohádky jsou obrovským tématem, jak u malých, tak větších dětí. Každý je zná, i dospělí, protože si je uchovávají v paměti jako krásnou vzpomínku na dětství. Kdo by ale neměl rád svět, ve kterém zvítězí krása nad ošklivostí a dobro nad zlem? Právě proto, že jsou pohádky tak oblíbené a ještě dlouho oblíbené zůstanou, jsou ideálním tématem pro party, kterou všechny děti radostně přijmou.

Překvapení v oříšku

Pozvánka na pohádkovou oslavu, by nebyla správnou pozvánkou, kdyby nijak nesouvisela s pohádkami. Proto Vám nabízíme např. tuto variantu:

Sežeňte si v hračkářství nebo papírnictví malé plastové kouličky, pokud je neseženete bohatě postačí ta z Kinder vajíček. Nyní každé natřete tak, aby vypadalo jako kouzelný oříšek Dojem lístku vytvoříte prostě kouskem barevného nebo krepového papíru. Na kus papíru napište malé poselství, věnované každému dítěti zvlášť, na kterém budou všechna důležitá data, která Vaši malí hosté potřebují vědět. Malé pozvánky schovejte do plastových vajíček. Pro děti bude jistě napínavé, otevírat „oříšek“ a hledat, co se v něm skrývá.

Třpytivé barvy

Pokud máte rozdělené pozvánky, je na čase začít připravovat dekorace. Jejich příprava u této oslavy opravdu nebude problém. Hodí se totiž téměř cokoliv, co je dostatečně pestré a veselé. Rozzařte celý dům třpytivými odstíny všech barev, pak bude působit jako skutečné pohádkové království.

Velice nápadité bude, když vyzdobíte každý pokoj(eventuelně kus pokoje) trochu jinak, tak aby odpovídal určité pohádce. V jedné místnosti může být zámek z kartónu zahalený v tajemných závojích a druhá místnost může být laděná do zelena, jako louka či les, kde se odehrává nejedna pohádka. Aranžmá jednotlivých pokojů můžete přizpůsobit následný program. Tak např. pokud si budou hrát děti na loupežníky, jistě se bude hra odehrávat spíš v zeleném pokoji než u zámku apod.

Pohádkový ples

Stejně jako u dekorací jsou kostýmy velice jednoduché na realizaci. A to z toho důvodu, že pohádkových postaviček je obrovské množství a kostýmy úplně všech jsou povoleny. Nejčastěji to jsou např. princové a princezny, král a královna, trpaslík, čarodějnice apod.

Kostýmy budete ale zřejmě připravovat pouze pro oslavence, vyzvěte děti již v pozvánkách, aby přišli ve vlastním kostýmu. Jako rodiče se můžete mezi sebou domluvit a nad pohádkovou knížkou vymyslet jednotlivé kostýmy. Šmrnc převlekům dodá party make-up.

Živé divadlo

Kromě klasických her, které se hodí téměř pro každou oslavu, přímo vybízí toto téma k tak trochu nové aktivitě. Pokud máte doma loutkové divadlo nebo si ho můžete od někoho zapůjčit, jistě bude velice efektní ho využít. Podle věku dětí, buď sami pohádkové loutkové představení připravte nebo nechte děti samotné, aby si ho pro Vás připravily.

NÁŠ TIP!

Pokud nemáte loutkové divadlo, nezapomínejte, že samy děti jsou převlečené v kostýmech a mohou samy sehrát svůj vlastní příběh. Fantazii se meze nekladou, jistě bude výsledek velice zábavný, hlavně vzhledem k faktu, že jednotlivé převleky pochází z různých „pohádkových světů“.

Pravá královská hostina

Na žádné oslavě samozřejmě nesmíme zapomenout na stylový jídelníček. Hlavní chod můžete stylizovat např. tak, jako kdyby byl vskutku královský. Prostřete velice honosně, s barevným a třpytivým prostíráním, do pohárů(skleniček) rozlijte víno(vínový džus nebo nealkoholické šampaňské). Když budou děti pozvedat číše, jistě se budou cítit jako pravý dvořané v jejich oblíbených pohádkách.
 

1.6.2009

Související odkazy: