X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Pastelové balonky budou vaše děti milovat

zpět na seznam

Pastelové balonky budou vaše děti milovat

Party_pro_deti_stylova

 

Když se poprvé objevily na trhu pastelové odstíny balonků, nikdo netušil, jakou lavinu zájmu to spustí. Prckové se do „pastelek“ zbláznily. A my dospělí je máme rádi třeba proto, že na nás působí až nostalgicky, jako by v nás vyvolávaly vzpomínky na naše oblíbené dětské hračky nebo cukrovou vatu na pouti. Je jasné, že módní trend pastelových odstínů nezmizí ani letos, naopak. Takže doplňujeme oblíbenou barevnou škálu o nejnovější trendovky – barvy levandule, modrozelenou, růžovou, mátovou zelenou, bledě žlutou a další. Podívejte se, co je to vlastně pastelová barva a její nejčastější odstíny a přečtěte si třeba taky to, proč jsou podle psychologů právě tyhle barvy pro děti tak dobré.

 

1_Balonky_pastelove

 

Pastelová barva očima psychologa

Jeden nemusí být zrovna psycholog, aby si dovodil, že pastelové barvy navozují pocit optimismu a radosti. Ale odborníci na dětskou duši k tomu doplňují pár zajímavostí. Tak třeba, že pastelové barvy se hodí pro vytvoření pocitu důvěry. Působí na děti klidně, nerozptylují jejich pozornost jako křiklavé odstíny. Vytváří veselou, ale přitom klidnou atmosféru. Vhodně zvolené barvy nemají jen vizuální význam, umí například usnadňovat komunikaci v prostředí, které je pro děti nové, neznámé. To se hodí zvláště v případě, že pro své mrně pořádáte party na neznámém místě, v hračkářství nebo v mléčném baru. Nebo když se chystáte pozvat na dětskou party děti ze sousedství, které vaše holčička nebo kluk ještě dobře neznají. Výrazné syté barvy mohou být pro nejmenší děti přeci jen trochu dotěrné až agresivní a jsou proto vhodnější pro starší děti, školáky.

Pokud se s pastelovými barvami nemůžete rozloučit ani v dospělosti, ale udělat party v barvách meruňky a „kojenecké“ růžové vám přeci jen připadá trochu infantilní, žádný problém! Tyhle barvy můžete neutralizovat tak, že je kombinujete s odstíny šedé. Tak dosáhnete střízlivého a elegantního efektu odpovídajícímu vašemu věku.

 

1_Color party

 

 

Co je pastelová barva?

Pastelové barvy vzniknou tak, že se do standardní barevné škály vymáčkne trochu (dost) bílé.

Paleta pastelových barev je široká, ale nejčastěji mluvíme o růžové, světle modré, světle fialové, tlumeně zelené, světle žluté, modrozelené a dalších. A protože muži a ženy mají podle odborníků jiné vidění barev, pro jistotu si to ujasníme. Takže „pastelky“ jsou prostě například meruňka, světlá růže, voda v Jadranu, fialka, levandule a tak nějak.

1 Rainbow_party

Inspiraci k dobré náladě najdete i v našem e-shopu

Přečetli jste si doporučení psychologů a rozhodli se o magickém pozitivním účinku pastelových barev ihned přesvědčit? Trendy v oslavách mluví jasně. Pastelky nás nabíjí dobrou náladou a milujeme je. Vyzkoušejte tedy naše nové kolekce. Mezi novinkami najdete odstíny balonkových barev od světoznámé značky SEMPERTEX. Ten, kdo se vyzná v balonkových dekoracích, už bude vědět! Balonky od tohoto výrobce jsou jedinečné nejen svou kvalitou, ale i designem. Pokud jste totiž prvním výrobcem balonků na světě, máte za sebou mnoho zkušeností... Proč jsme se  i my rozhodli propagovat tuhle značku? Přišli na to naši dekoratéři. I u nás praxe ukázala, že balonky Sempertex jsou prostě nejlepší. A když je doplníte novými barevnými kolekcemi od oblíbených jednorožců nebo otestujete naši čerstvou novinku Rainbow cloud, nesáhnete vedle. 

 

30.1.2019