X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Party pro dospělé - Oslava v italském duchu

zpět na seznam

Party pro dospělé - Oslava v italském duchu

Pizza nebo těstoviny jsou nejen u nás, ale i v celé Evropě velice oblíbeným jídlem. Tato jídla mají svůj původ jak známo v Itálii. Pokud se rozhodnete svůj večírek uspořádat v této italské atmosféře, jistě nic nezkazíte. Přeneste do svého domova pro sebe i své hosty trochu italského sluníčka a temperamentu. Úspěch je zaručen!

Pizza jako pozvání

Pozvánku na party jako je tato, nemůžete udělat jinak než ve tvaru pizzy! Jednoduše si sežeňte kus kartónu a vystřihejte z něj kolečka. Z každého kolečka vyrobíte jednu pizzu pomocí pastelek či fixek, můžete popustit uzdu své fantazii a každou pizzu vyzdobit trochu jinak. Nakonec doplňte pozvánku milým nápisem.

Pokud přeci jenom zrovna nevěříte svému výtvarnému nadání nebo prostě nemáte čas, jednoduše vystřihněte z novin nebo časopisu obrázek, který na kartón nalepíte. Na druhou stranu bude potom patřit písemné pozvání.

Červená, zelená a bílá...

Než rozešlete pozvánky, zamyslete se nad ním, jak tento večírek v italském duchu o něco vylepšit. Každou oslavu vždy ještě o něco vylepší trefné kostýmy. Je to zábavné a navíc...Vy si s kostýmy (kromě toho Vašeho) hlavu lámat nemusíte. Pouze připište do pozvánek výzvu, aby si každý nějaký vymyslel. Na toto téma samozřejmě hosté nemusí sahat do skříně příliš hluboko – prostě si vyberou oblečení barevné a veselé. Hlavně ženy si různými ozdůbkami mohou utvořit ten správný jižanský temperament.

NÁŠ TIP!

Vyzvěte své hosty, aby se oblékli pokud možno pouze do pravých italských barev – tedy do červené, zelené a bílé. Jistě to pro ně nebude obtížné, zato Vaší party to přidá na nápaditosti.

Těmto barvám můžete přizpůsobit všechny dekorace – balónky, konfety, girlandy, prostě všechno. Správný italský šmrnc vytvoří plakáty a obrazy, na kterých budou samozřejmě špagety nebo pizza. Další hodící se motivy pro tuto oslavu jsou následující: rajčata, nudle, gondoly, slunce, třešně, koloseum, šikmá věž v Pise, dále nesmí chybět zmrzlina a víno. Tyto motivy můžete uplatnit téměř kdekoliv a buďte si jisti, že nikdo nezapochybuje, že se ocitl v prosluněných jižanských krajinách.

Důležitá je také volba hudby. Sežeňte si takovou, která s Itálií nerozlučně souvisí a jistě budete mít úspěch.

Lehkost a kreativita

Nakonec je třeba připomenout recepty, které budou na Vaší oslavě jedním z nejdůležitějších bodů. Výhodou italských jídel je jejich jednoduchost, můžete si být jisti, že se s nimi moc dlouho vyvařovat nebudete. Jediné, co italské pokrmy vyžadují je kreativita a lehkost. Můžete připravit klasické pokrmy jako pizzu nebo pastu, jistě se také hodí saláty. Co se týče salátů, tak ty můžou hosté přinést sami, jistě bude příjemné, když bude na stolech spoustu rozličných salátů, ze kterých si bude každý podle libosti nabízet. Na italské party také nesmí chybět spoustu koktejlů. Pokud budete mít chuť, můžete si jich několik připravit sami podle našich tipů.

27.6.2009

Související odkazy: