X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Nucené prázdniny? Tipy a rady jak zabavit ratolesti!

zpět na seznam

Nucené prázdniny? Tipy a rady jak zabavit ratolesti!

1_tvoreni_velikonoce

 

Také vám nečekané „koronavirové prázdniny“ pořádně zamotaly hlavu? Jste sice rádi, že můžete trávit čas s rodinou, ale napadlo vás, že vám možná dost brzy dojdou nápady, jak svoje kluky a holčičky zabavit? Nechcete je nechat napospas počítačům a tabletům? Zamysleli jsme se za vás a tady je pár zábavných her. K některým budete pořebovat dekorace nebo kostýmy (které u nás hladce pořídíte), na jiné vám bude stačit jen humor a trocha fištrónu!

 

MOŽNÁ PŘIJDE I KOUZELNÍK

Být kouzelník! No nebyl to někdy váš sen? A nepodědil tenhle sen váš chlapeček? Na nic nečekejte a naučte ho dva jednoduché, ale efektní fígle!

1 Harry_Potter

Nalezení mince

K předvedení tohoto triku potřebujete asi osm nebo devět mincí. Nejprve zkontrolujte, že je na každé jiný rok ražby. Požádejte někoho, aby vhodil mince do klobouku, zatřepal s ním a poté jednu vytáhl. Vytaženou minci pak necháte kolovat mezi diváky, aby se každý mohl podívat, v jakém roce byla vyražena. Potom ji znovu hodíte do klobouku. Sáhnete do klobouku a vytáhnete přesně onu minci, která kolovala mezi diváky. Jak je to možné?! Mince je teplá, protože prošla mnoha rukama, zatímco ostatní mince jsou studené. Když sáhnete do klobouku, okamžitě to poznáte a vytáhnete tu nejteplejší. Chachá, to je celé tajemství! Ke kouzlu můžete využít i naše pirátské peníze. Stačí vybrat mince s trochu jiným potiskem nebo každou nějak nenápadně odlišit (něco do ní vyrít, nalepit malinkou značku nebo permanentní fixou udělat tečku). Tak teď snad jen ten kouzelnický klobouk, že? No a pro obzvláště dokonalý dojem máme samozřejmě i kouzelnický plášť!

Hodinky, které se samy zastaví

K tomuto triku použijte nějaké laciné hodinky. Kdykoliv je položíte na stůl, přestanou jít! Všichni slyší tikání, ale jakmile je položíte na stůl, tikání přestane. A jak je zase možné tohle? Stačí pod ubrusem ukrýt magnet. Jakmile na něj hodinky položíte, zastaví se. Nikdy nedělejte trik s drahými hodinkami, mohly by se poškodit. A takhle "nezapomenutelný" zážitek nikdo nechceme!

SMÍCH ZAKÁZÁN!

Všichni hráči stojí v kruhu. Ten, kdo začíná, si stoupne doprostřed. Ostatní mají nelehký úkol - snažit se téměř jakýmkoliv způsobem (kromě tělesného kontaktu, lechtat se vážně nesmí!) hráče uprostřed rozesmát. Někdo si pomůže grimasou, někdo osvědčeným vtipem, jiný bude napodobovat tatínka...Obměnou této hry je, že prostřední hráč se snaží rozesmát ostatní. Tato varianta je poněkud lehčí, zvláště pro prostředního hráče. Cena pro vítěze se nabízí: nafukovací smajlík!

 

VELIKONOCE ZA DVEŘMI. CO TAKHLE VYROBIT VLASTNÍ DEKORACE?!

Tohle sice není úplně hra. Ale proč nezaměstnat děti něčím, z čeho se pak bude celá rodina radovat o Velikonočních svátcích, které jsou tu cobydup?

V nabídce máme třeba kreativní a zábavnou sadu pro děti na výrobu Velikonočních masekBalení obsahuje hned 6 rozložených masek na vytvoření 2 zajíčků, 2 kuřátek a 2 jehňátek. Taky tu najdete na dozdobení samolepky, pompomy a žluté peří (mimochodem, ostatní velikonoční výzdobu máme tady).

Další náš velikonoční hit určitě budou speciální latexové balonky k dotvoření - Zajíčci. V každém balení je 5 balonků. Zajdové jsou 30 cm velcí a v balení jsou i ouška na polepení a zlaté doplňky k dozdobení.

Děti, které mají šikovné ruce, zabavíte i zvířátkovými lampiony, které si musí samy složit.

 

1 Velikonocni_tvoreni

HRY NA ZVÍŘÁTKA

Zvířecí hry jsou naprosto osvědčené a vděčné téma! A co teprve, když dětem pořídíte nějaký ten zvířecí kostým! Stačí malá škraboška nebo čelenka na hlavu. Co třeba taková, kterou si děti nejprve samy vybarví (tomu se říká plácnout dvě mouchy jednou ranou!)?!  

Místo po mé pravici je volné

Děti posaďte do kruhu na polštáře. Připravte si o jeden polštář víc a ten dejte mezi děti. Dítě, které sedí vedle prázdného polštáře řekne něco ve stylu: „ místo vedle mě je volné, přál bych si, aby tu seděl/a"...a doplní zvíře, za které je převlečeno jedno z dětí. Hned mu ale také dá úkol. Jakýkoli. Předvést zvuk, které konkrétní zvíře vydává nebo ho jinak napodobit, zazpívat, říct básničku, udělat kotrmelec...Splní-li zvířátko úkol, může si sednout a vybere si dalšího "zvířecího" kamaráda. Když ale úkol nesplní, vypadává z kruhu a ze hry. Ale řekněme si to rovnou, tady nejde ani tak o vítězství, jako o legrandu!

Ples zvířat

Děti převlečené za zvířátka se rozmístí po místnosti a začnou tancovat na hudbu, kterou jim pustíte (nějakou prima skotačivou muziku). Po chvíli hudbu vypněte a zvířátka se musejí zastavit v pohybu, ve kterém zmlkla hudba. Takže se nesmí hýbat, kývat, padat a hlavně smát se! A to je těžké zvlášť v případě, že je někdo (k tomu předem vybraný) bude rozesmávat! Kdo se hýbne, vypadává. Kdo zůstane jako poslední ve hře, vyhrává! No a tady jsou tipy na báječné zvířecí kostýmy. Tááák, co třebaaaa legrační králík, ladný plameňák, roztomilý tučňák, malý dinosaurus, elegantní kočička, dobrácký krokodýl nebo chytrá kmotra liška

 

1 Dino_party

Kdo jsem?

Pokud se vám nepodařilo pořídit kostýmy, máme pro vás jinou hru. Nastřihejte si na malé kousky papírovou lepicí pásku, Na každý kousek napište nějaké zvíře (ale dost dobře to může být pohádková postava nebo cokoli jiného) a přilepte pásku dětem na čelo. Děti ale nesmí vidět, co mají na čele napsáno, tedy za jaké zvíře vystupují. Aby zjistily, jaké zvíře jsou, musí pokládat svým spoluhráčům otázky. Pokud odpověď zní ano, mohou položit další otázku, pokud ne, pokládá otázku další dítě (třeba v kruhu). Dítě, které uhádne jako první svou identitu, vyhrálo. Ostatní můžou samozřejmě hrát dál, dokud všechny nezjistí, co mají na čele napsáno.

Po stopách dinosaurů

Dinosauří hračky má snad doma úplně každé dítě (a dekorace jsou v našem e-shopu bestsellerem)! A hrou s takovým tématem nemůžete neuspět. Je to jednoduché! Připravte si z tvrdého papíru velké dinosauří stopy a rozprostřete je po celém bytě nebo domě. Děti (v tomto případě spíše ty menší) musejí stopy hledat a pak po nich stopovat určený dinosauří předmět. Co třeba chodícího dinosaura, který s malým vítězem těsně před spaním odejde až k postýlce?

MASKY, KTERÉ ZABAVÍ

ˇJe jasné, že se zvířátky se zažije spousta legrace. Proto máme ještě keden zaručený tip, kterým se zabavíte. Zvířátková party pro rodinu, sourozence nebo pro své kamarády. Tyhle masky zvládnete velmi rychle a potřebovat budete je pár drobností. Papírové talířky, papírová brčka, čtvrtky, pastelky, lepidlo. A pak už jen nápady a šikovné ruce!  

 

1 Masky_mojeparty_vyroba

ČLOVĚČE, NEZLOB SE! TROCHU JINAK

Hraje se na plánu jako klasické "člověče". Jenže tentokrát si to krapet ztížíme! Normálně má jeden hráč zelené, druhý červené, třetí modré a čtvrtý žluté figurky. Tady je to ale jinak! A je to mnohem napínavější. Každý má v domečku po jedné barvě od každé figurky. Když nasadíte modrou, můžete pak hrát kteroukoliv modrou, která je na hracím plánu. A samozřejmě si vybíráte tu, která se blíží k vašemu domečku. Když někdo modrou vyhodí, může ji vrátit komukoli, kdo má zrovna modrou ve hře. Když si nachystáte figurku před svůj domeček, může vám s ní ten, kdo má stejnou barvu ve hře, přejet do dalšího kola. A pište si, že tomu nikdo neodolá! Vyhrává ten, kdo má v domečku všechny čtyři barvy. Cenou pro vítěze mohou být třeba balonky v barvách figurek. A budou-li to navíc svítící balonky , udělají v dětském pokojíčku krásnou atmosféru i večer, kdy už budou vaši malí oddychovat po tom báječném dni plném her a radosti!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.2.2021