X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Někým jiným za pár minut? Kostým je třešničkou každé party!

zpět na seznam

Někým jiným za pár minut? Kostým je třešničkou každé party!

Harry_Potter

 

 

Kdybych byl cynik (jakože to my Náfukové být prostě nemůžeme), řekl bych, že kostýmy a masky se staly poměrně běžnou součástí našich současných šatníků. Jen si vzpomeňte na ty vzory, barvy a veselé motivy na rouškách! Na všechny ty fotky jinak normálních dospělých lidí v roztodivných pokrývkách hlavy a těla – papírových pytlících, štítech, skafandrech, plynových nebo potápěcích maskách. Nebo na video, které obletělo svět, v němž přišla starší Číňanka ve strachu před koronavirem do lékárny v nafukovacím kostýmu žirafy. Ale dost legrace na téma, které zas tak legrační není. Chtěl jsem jen říct, že je doba dovolených, prázdnin, táborů, svateb, zahradních party, zkrátka nejvyšší čas obléknout si na sebe něco krásného, vtipného nebo bláznivého a oslavit léto! Přinášíme tipy na zajímavé kostýmy, top žebříček těch nejoblíbenějších a nejtrendovějších a také pár zajímavostí ze světa převleků.

 

 

 

Dobrá zábava se může klidně odehrát na zahradě s buřty nad ohýnkem a sudem piva. Ale jestli chcete udělat party, na kterou se jen tak nezapomíná, nepodceňujte krom dobrého jídla a pití ani možnost tematické oslavy. No a na ni už nemůžete přijít bez kostýmu. To už vůbec nemluvíme o dětských táborech! Letos budou děti kvůli koronavirovým opatřením trochu méně vycházet mimo areál tábora, takže bude trochu víc času a příležitostí pro zábavu a legraci.

 

Kostymy_pro_dospele

 

Kostým není oblečení pro jednu příležitost!

Až budete kostým pro sebe či vaše ratolesti nebo kamarády pořizovat, rozmyslete si, jestli chcete opravdu jen speciální kosým pro jednu příležitost, nebo raději pořídíte něco univerzálnějšího, s čím pak obejdete ještě nějaký ten ples, karneval nebo party a využijete ho. A děti? Jestli se trefíte do kostýmu oblíbené postavičky nebo zvířátka, vaše drobotina v něm určitě oběhne pár karnevalů, narozenin, maškarních nebo si ho jen tak pro radost vezme doma na zahradě, až přijdou kamarádi na limonádu.

A když už jsme u výhod kostýmů, nezapomeňte, že nejen vy nebo vaši přátelé, školky, školy nebo tábory, ale i hodně klubů a diskoték dnes pořádá party, na kterých dostanete welcome drink zdarma, poloviční cenu za konzumaci nebo jiné výhody, když přijdete v kostýmu.

Dnešní kostýmy si užijí i opravdoví módní fandové! Zapomeňte na primitivní provedení a laciné materiály! Dnešní kostýmy jsou často vážně krásné, stylové a vyrobené z kvalitních látek. Malá princezna  je prostě jako vystřižená z disneyovských pohádek a bude velký problém vaši malou z takového kostýmu večer svléct! A co teprve malý astronaut ?Tady asi nejeden tatínek závistivě zamáčkne slzu.

 

1 Princess_party

 

Žebříček největších kostýmových trendů

Kostýmy pro děti

1) Harry Potter - ten výjimečný kouzelník

2) Princezna - ten holčičí sen je prostě nadčasový

4) Akční superhrdinové - Batman, Spiderman, kapitán Amerika

3) Piráti a indiání - na prázdniny se zkrátka hodí

5) Zvířátka a pohádkové postavičky

 

1 Superhrdinove

Kostýmy pro dospělé

1) Ty největší ptákoviny a divné věci -  lahev Ginu, Avokádo, prezident Trump, Pepek námořník, jeskynní muž

2) Opravdové lahůdky na pánskou rozlučku - Pamela, Kněz

3) La Casa Del Papel - tyhle akční zloději se narodili ve Španělsku, ale obliba se dostala až za hranice

4) Orange is the new black - vězni a vězenkyně  v oranžových mundúrech z populárního seriálu

5) Elegntní stylovky - 30. léta, 60. léta, Hippies

Kostým za pár kaček

­Někteří se teď možná drbou na bradě a říkají si, že kostým je teď bohužel něco, na co v rodinném rozpočtu (zatíženém například koronakrizí) peníze nezbývají. Jak říkala babička Rosůlková v Takové normální rodince: to přeci není vůbec žádný problém! Staré bílé prostěradlo máme doma každý. Stačí udělat do něj díry na oči a duch je na světě. Nebo nechte koukat celý obličej a pořádně strašidelně ho namalujte. Třeba velké černé kruhy kolem očí a trochu krve do koutku. Tady najdete barvy a tady nějaké ty upíří zuby, čarodějnickou bradu a drápy. No a romantičtější dámy si z řečeného prostěradla jednoduše pomocí pásku vyrobí módní antické oblečené - římskou tógu. Pak už stačí jen páskové sandály a pár doplňků. Co třeba čelenku z květů nebo se zlatými kamínky? Hodit se může i paruka za pár korun ve stylu Kleopatřina mikáda.

 

... a na závěr něco málo zajímavostí kolem kostýmů

  • švédská ABBA se proslavila botami na vysokých platformách, širokými kalhotami s volány a třásněmi a dalšími šílenostmi. Muzikanti až po letech přiznali, že ulítlé kostýmy nosili hlavně proto, aby nemuseli platit vysoké daně. Těch se ve Švédsku zbavíte, když jasně prokážete, že kostýmy na vystoupení nemůžete nosit jako denní oblečení
  • lidem, kteří se převlékají do kostýmů polidštěných zvířat a někdy se jim připodobňují i chováním se říká furries. V americkém Denveru existuje dokonce komunita furries, která organizuje každoroční setkání – Rocky Mountain Fur Con
  • další slavný pojem z oblasti kostýmů a převlékání je „cosplay“. Vznikl z anglických slov "costume" (kostým) a "play" (hrát). Takže jde o kostýmovou hru nebo jednoduše o převlékání se za někoho. Ideálně za někoho, kdo je slavný a neexistuje. Někteří cosplayeři nepovažují cosplay jen za koníček, ale za životní styl. A jestli si myslíte, že teď mluvíme o nějakém trendu, který si vaši nebozí zmanipulovaní puberťáci přinesli z japonských komiksů, tak chyba lávky! Tenhle trend začal v Americe už někdy v roce 1936  a od roku 1939 dostalo oficiální název WorldCon.  A až někdy od roku 1975 myšlenku cosplayování vzali za svou hlavně japonští vysokoškoláci.
  • tipnete si, který kostým je asi vůbec nejdražší? Tedy budeme-li mluvit o filmovém kostýmu, který se vydražil za největší balík? Jsou to šaty, pod které foukalo Marilyn Monroe ve filmu Slaměný vdovec z roku 1955. Byly vydraženy za neuvěřitelných 4,6 mil. dolarů, takže zhruba 80 milionu korun a nějaké drobné!

Náfuka světák zlatý klobouk mrkajícíTakže já si nasazuju svůj epesní flitrový klobouček a vyrážím do společnosti. Zdraví vás frajer Náfuka! 

 

30.6.2020