X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Nejen děti si rády hrají

zpět na seznam

Nejen děti si rády hrají

Bylo by bláhové tvrdit, že všichni dospělí již dávno zcela vyrostli z let, kdy jednou z jejich oblíbených činností byla hra, a to hra téměř na cokoliv, v mnoha podobách a variantách, ale stále hra. „V každém z nás je kousek dítěte...“, říká jedno tradiční české přísloví a jenom potvrzuje, že nejen děti si umějí hrát. Pokud pořádáte oslavu pro své přátele jistě nic nezkazíte, když využijete naší nabídky her a některou z nich si pro zpestření zábavy vyberete.

Ruce vzhůru

Pro tuto hru budete potřebovat více hráčů, kteří se rozdělí do dvou stejně velkých skupin. Pokud máte možnost oddělit je tak, aby každá skupina seděla na jedné straně stolu, udělejte to. Obě skupiny si nyní zvolí svého vůdce. Jedna ze skupin dostane minci, kterou musí před tou druhou řádně uschovat. Pod stolem si členové minci podávají z ruky do ruky.

Vůdce soupeřů udává skupině, která má v držení minci rozkazy. Řekne např. „Ruce vzhůru!“ – všichni tohoto rozkazu musí samozřejmě uposlechnout a to takovým způsobem, že po jeho zaznění dají ruce na stůl, ale s pěstmi pevně zavřenými. Dále může zaznít rozkaz „Škatulata hejbejte se!“ (hráči si nepozorovaně na stole vymění mezi sebou minci) „Ruce na plocho“(hráči rozloží ruce na stůl tak, aby se dotýkali plochy stolu bříšky prstů). Příkazy se dají samozřejmě libovolně variovat dle dohody. Jejich cílem je zjistit, kde se nachází mince a to přesně v ruce jakého z protihráčů. Pokud skupina uhodne správně, získá sama minci, role se otáčí a hra se opakuje. Pokud je pokus neúspěšný, mince zůstává v držení stále stejné skupiny a hra pokračuje dál.

Hod fazolí

Tato hra je určena libovolnému počtu hráčů, přesto pokud je hostů moc, rozdělte je na dvě skupiny. Nyní si připravte tři různě velké mističky a umístěte je na vhodné místo, nejlépe na konec velkého stolu.

Všichni hráči obdrží stanovený počet fazolí (např. 5) a pokouší se do mističek trefit. Protože nejsou mističky stejně velké, odpovídá tomu i bodování. Za největší mističku je bodů nejvíce atd. Pokud hrajete na stole, můžete zavést pravidlo, že pokud se fazole dotkne stolu, je skupina, za kterou hráč soutěží postihnuta bodovou ztrátou. Na konci se body obou skupin sečtou a porovnají, ta s větším počtem bodů vítězí.

Hádej kdo jsem...

Tato poměrně známá a často hraná hra, je ideální volbou pro valnou většinu oslav a nejen oslav –hodí se totiž pro všelijaké příležitosti. Její hlavní předností je prostorová a materiální nenáročnost. Nepotřebujete totiž téměř nic, pouze dobrou náladu.

Všichni hráči se pohodlně usadí tak, aby na sebe dobře viděli. Jeden z nich musí na kratičký moment opustit místnost. Během této doby se ostatní dohodnou na jakékoliv osobnosti z oblasti filmu, sportu, politiky, hudby atd. Výslednou osobu zapíší na malý papírek.

Nyní se smí vrátit hráč do místnosti a může začít hádat. Zjišťování probíhá pomocí kladení otázek a to takových, na které ostatní odpoví pouze ANO nebo NE. Hru můžete udělat ještě napínavější, pokud stanovíte hádajícímu limit deseti ne. Pokud do této doby neuhádne, prohrává a nezbývá mu než se podívat na lísteček a hádá někdo jiný. Na konci hry můžete porovnat, kdo dosáhl nejlepšího skóre, respektive kdo má na svém kontě nejméněkrát NE.

POZOR!Úsměv je zcela zakázán!

Všichni hráči stojí v kruhu. Ten, kdo začíná si stoupne doprostřed tohoto kruhu. Ostatní mají nelehký úkol, a to snažit se téměř jakýmkoliv způsobem hráče uprostřed rozesmát. Techniky, které k tomu použijí, zřejmě nebudou příliš monotónní, naopak se od nich zde očekává kreativita, která jistě zaručí úspěch.

Obměnou této hry je taková změna, že prostřední hráč se snaží rozesmát ostatní. Tato varianta je poněkud lehčí, zvláště pro prostředního hráče. Můžete je hrát dříve než přejdete k těžší variantě.

Neobvyklé pojídání čokolády

Pro tuto hru budete potřebovat tabulku čokolády zabalenou do novinového papíru, nůž, vidličku, šálu, čepici, rukavici a bundu. Všechny tyto věci rozmístěte po stole a čokoládu umístěte přímo do středu. Nyní si připravte hrací kostku pro každého hráče. Hráči hází kostkou tak dlouho, dokud jeden z nich nehodí šestku. Pokud ji hodí,musí si obléct všechno zimní oblečení ze stolu a za pomoci nože a vidličky se může „pustit“ do čokolády (kterou si nejdřív vybalí). Musí si ale pospíšit – jakmile někdo hodí šestku, dostává se do této privilegované pozice on. Hráč musí co nejrychleji přenechat oblečení a přenechat šanci dalšímu.

Hra končí až ve chvíli, kdy dojde čokoláda. Ale do té doby si jistě užijete spoustu legrace.

Paměťová rozcvička

Tuto hra je poměrně klidná a hodí se především po hrách, které vyžadují více temperamentu než tato. Pro začátek si připravte cca. 15 rozličných předmětů – výběr je zcela na Vás. Můžete si přinést téměř cokoliv, co najdete v domě a není to příliš cenné. Tak např. svíčku, jablko, knihu, tužku, lžíci, hřeben, nůžky apod. Tyto předměty rozložte na malý stoleček a překryjte je ručníkem nebo utěrkou tak, aby je ostatní nemohli vidět.

Každý hráč obdrží papír a tužku. Všichni se maximálně soustředí a vy zvednete ručník a začnete stopovat přesně minutu, po kterou zůstanou předměty odkryté. Poté je zase schováte. Úkolem všech hráčů je po zakrytí mobilizovat tužku a papír a zapsat vše, co na stolku viděli. Na zapátrání ve své paměti mají zhruba pět minut, čas si můžete určit sami podle vlastního uvážení. Můžete tak dokonce hru gradovat – při prvním kole poskytnete hráčům pět minut, při druhém čtyři atd. Vítězem se stává ten, kdo si zapamatoval nejvíce předmětů.

„Nošení“ vody

Hráči se rozdělí na dvě skupiny a postaví se naproti sobě do řady. Protože se v této hře používá voda, bude nejlepší pokud předejdete mokré katastrofě tím, že se přesunete všichni ven.

Každá skupina dostane dva kyblíky a podšálek. Jeden kyblík je plný vody a stojí na startovní linii a druhý, prázdný, stojí na druhé straně startovního pole (cca. v dálce 20 metrů). Když zazní startovní výkřik začnou skupiny své snažení. Cílem je samozřejmě naplnit druhý kýbl a to pomocí podšálku. Spoluhráči stojí v řadě v přenášení vody se střídají, teprve ve chvíli, kdy se jeden vrátí, může vyrazit další. Vyhrává skupina, která jako první přesunula vodu z jednoho kýble do druhého. Dalším kritériem pro výhru ovšem není pouze rychlost, ale i to, kolik vody se po cestě „ztratilo“.

Hru můžete hrát také s obyčejným šálkem, pokud je podšálek příliš těžká varianta.

Novinový tanec

Každý hráč dostane stejně velký kus novin a ten si položí pod sebe na zem. Pro tuto hru se mu stává jeho kouskem tanečního parketu, ze kterého se nesmí vzdálit. Začne hrát hudba a všichni hráči tančí na svých vlastních novinách. Pokud přešlápnou, vypadávají ze hry.

Při každém dalším přerušení hudby si zbylý hráči přepůlí svůj kus novin a tak překládají až do konce, dokud nezůstanou pouze ti nejlepší a z nich nevzejde vítěz. Jednoduchá a velice zábavná hra.

Slovní hrátky

Jeden z hostů vymyslí jedno dlouhé slovo a zapíše ho čitelně na dostatečně velký kus papíru, tak aby ho všichni dobře viděli. Ostatní si připraví tužku a papír a po odhalení slova mají pět minut na to, aby zapsali co nejvíce slov, která začínají na písmena, která jsou v nápise obsažená. Vítězem je ten, kdo vymyslel nejvíc slov. Zvláštní cena patří tomu, kdo zapsal slovo nejdelší.

 

Mumie

Týmy v této hře tvoří pouze dva lidé, kteří se mezi sebou dohodnou, který z nich bude mumií, a který bude z druhého mumii vytvářet. Ptáte se jak? Za pomoci toaletního papíru přece. Soutěž tkví v rychlosti a také v dokonalosti, čím více je kůže zakrytá, tím je mumie dokonalejší.

1.6.2009