X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Možná přijde i kouzelník

zpět na seznam

Možná přijde i kouzelník

Když se řekne mystika, někteří lidé nastraží uši. Někteří se k Vám naopak povýšeně otočí zády a odkráčí pryč. Ale můžete si být jisti, že i tito lidé jsou zvídaví a tajemno je láká, i když to nedají najevo. Kouzla a čáry nemusí patřit jenom do pohádek a smyšlených sci-fi či fantasy příběhů. Sami si můžete doma připravit kouzelnickou hodinku a ohromit své hosty malým kouzelnickým vystoupením.

Pokud chcete opravdu zaujmout, je vhodné si program celého představení pečlivě připravit. Důležité je totiž umět diváky zaujmout a poté si jejich získanou pozornost udržet. Buďte tedy prozíraví a plánujte dopředu.

Důležitou složkou každého programu je zahajovací trik. Cílem zahajovacího triku je vzbudit v divácích okamžitý zájem. Měl by to být trik předvedený hladce bez jakýchkoliv problémů. Vyberte si tedy trik snadný a lehce převeditelný. Publikum bude jásat a začne Vás plně vnímat. Nemusíte se bát, že bude první trik příliš jednoduchý. Popravdě řečeno byste měli svoje triky uzpůsobit tak, aby jejich obtížnost stále stoupala.

Nicméně nesmíte přehlížet důležitost momentu překvapení. Rychlý trik s nevysvětlitelným zakončením a trochou komičnosti vždy uvede Vaše diváky do nálady.

Tak tedy máte první a troufám se říct jednu z nejdůležitějších částí za sebou. Přichází střední část programu a zde je místo pro obtížnější triky. Ale nepřežeňte to! Nyní je důležité mít v zásobě dva nebo tři fígle, které spolehlivě zvládnete kdykoliv, a kterými můžete nabudit obecenstvo, pokud se začíná nudit. Pokud je program příliš zdlouhavý, předvedete zkrátka jeden, dva rychlé fígle a pak přejdete na konečné číslo.

Na závěr je čas na Váš oblíbený trik, nebo alespoň trik, který podle Vás ovládáte nejlépe. Jak se říká, nejlepší na konec! A to platí i v tomto případě.

Nyní pár praktických rad. Mějte neustále na paměti, komu kouzla předvádíte. Každá skupina lidí reaguje jinak a Vy se tomu snažte přizpůsobit, zvláště při výběru kouzel. Nejvhodnější skupina k předvádění kouzel jsou zřejmě děti. Ale nenechte se oklamat zdáním. I když děti neodhalí tolik triků jako „podezíraví dospělí“, tak Vás mohou zasypat všetečnými dotazy. Ale v tomto případě je třeba spíše rodičovská než kouzelnická praxe a hlavně trocha důvtipu.

Proč si tedy nevyzkoušet stát se na několik chvil kouzelníkem a připravit tak velice originální část programu oslavy. Chce to hlavně odvahu. Některé triky se totiž jeví více složitější než ve skutečnosti jsou…

Zde nabízíme několik tipů na kouzelnické triky. Svůj kouzelnický repertoár samozřejmě můžete doplnit i jinými kouzly nebo si zde uvedené triky upravit podle vlastní potřeby.

Triky, které Vám zde předkládáme nejsou složité, opravdu není těžké je zvládnout. Zakládají se spíše na nápadu než na nutné kouzelnické praxi. Jde přeci hlavně o zábavu a drobné chybičky Vám Vaši kamarádi, známí, příbuzní či malé ratolesti rádi odpustí. Koneckonců můžete si vybrat jenom jeden či dva triky a ty předvést bez jakéhokoliv programu.

Nalezení vybrané mince

K předvedení tohoto triku potřebujete asi osm nebo devět korunových mincí a na každé musí být uveden jiný rok ražby. Požádejte někoho, aby vhodil mince do klobouku, zatřepal s ním a poté jednu vytáhl. Vytaženou minci pak necháte kolovat mezi diváky, aby se každý mohl podívat, v jakém roce byla vyražena. Potom ji znovu hodíte do klobouku. Sáhnete do klobouku a vytáhnete přesně onu minci, která kolovala mezi diváky.

Jak je to možné?

Mince je teplá, protože projde více rukama, zatímco ostatní mince jsou studené. Když sáhnete do klobouku, okamžitě to poznáte a vytáhnete tu nejteplejší. To je celé tajemství.

Proměna pomeranče v jablko

Ukažte divákům pomeranč a vložte jej do klobouku. Když jej z klobouku vyjmete, máte místo něho v ruce jablko!

Jak je to možné?

„Pomeranč“ je jablko pokryté pomerančovou slupkou. V klobouku slupku odstraníte a vytáhnete jablko.

Roztrhaný papírový ubrousek

Zkruťte papírový ubrousek tak, aby vypadal jak provaz. Požádejte někoho, aby ho chytil za oba konce a pokusil se ho přetrhnout. Nepodaří se mu to, ale Vám ano.

Jak je to možné?

Předtím než se i Vy pokusíte ubrousek roztrhnout, navlhčete si prsty ve sklenici s vodou. Pak jej dokážete přetrhnout snadno.

Vybrané jméno

Po provedení tohoto triku bude publikum přesvědčeno, že musíte mít nadpřirozené schopnosti.

Dejte nějaké osobě kus papíru, který jste složili na devět částí. Řekněte mu, aby do středu napsal jméno, které si přeje. Zbývajících osm polí vyplní jinými jmény. Pak ho požádejte, aby papír roztrhal na devět oddělených částí a vhodil je do klobouku.

Vy se nyní pokusíte vytáhnout právě prostřední jméno a povedete se Vám to.

Jak je to možné?

Dokážete to snadno. Váš původní list papíru má rovné okraje. Když je roztrhán na devět dílů, mají všechny díly otrhané okraje, ale jen jediný, ten ze středu, má otrhané okraje všechny čtyři. A právě na něm je zvolené jméno.

Hodinky, které se samy zastaví

K tomuto triku použijte nějaké laciné hodinky. Kdykoliv je položíte na stůl, přestanou jít!

Všichni slyší tikání, ale jakmile je položíte na stůl, tikání přestane.

Jak je to možné?

Stačí pod ubrusem ukrýt magnet, jakmile hodinky na něj položíte, zastaví se. Nikdy nedělejte trik s drahými hodinkami, protože by se mohly poškodit.

Pomeranč nebo jablko

Řekněte nějakému divákovi, aby si vzal do jedné ruky pomeranč a do druhé jablko. Zatímco jste k němu otočeni zády, má za úkol zvednout jednu ruku nad hlavu. Pak spustí ruce podél těla. Otočíte se, podíváte se na jablko i pomeranč a řeknete mu, kterou ruku měl zdvihnout.

Jak je to možné?

Opět v tom není žádné kouzlo, ale jenom Vaše prozíravost. Pohled na ruce Vám totiž řekne vše. Jedna ruka bude bělejší než druhá, žíly menší. Protože byla zvednutá, přestala být prokrvená.

TIP

Najděte si na našich stránkách profesionálního kouzelníka pro vaši oslavu.

 

6.6.2009

Související odkazy: