X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Hry se zvířátky

zpět na seznam

Hry se zvířátky

Tyto hry jsou určeny pro party se zvířátky. Děti se jistě dosyta vyřádí, zvláště pokud jim pořídíte zvířecí převleky. Stačí malá škraboška nebo čelenka na hlavu, aby se staly svým oblíbeným zvířátkem a hry mohou začít.

Co je to za zvuk?

Pořiďte si kazetu se zvuky zvířat. Posaďte děti do kruhu. Pusťte kazetu a nechte děti hádat, jaký zvuk patří k jakému zvířeti.Malé sladké odměny jsou samozřejmostí.

Místo po mé pravici je volné

Děti posaďte do kruhu na polštáře. Připravte si o jeden polštář více a ten umístěte mezi děti. Dítě, které sedí vedle prázdného polštáře řekne: „ Místo po mé pravici je volné, přál bych si, aby tu seděl/a ….(jméno zvířátka, za které je převlečeno jedno z dětí). Dítě, které je jmenováno, se přemístí jak lev, opice apod., podle toho, za co je převlečené. Místo, které uvolní, obsadí další vyzvaný oslavenec a tak dále.

Tuto hru můžete vylepšit tím, že se převléknete za šelmu a děti se po cestě na jejich nové místo budete snažit „ ulovit“. Samozřejmě spíše symbolicky.

Poklad Inků

Uvařte krupicovou kaši a obarvěte ji jedlým barvivem na zeleno a nechte ji vychladnout. Do kaše zamíchejte omyvatelné ceny nebo jedlé gumové cukrovinky (medvídky, hady, zvířátka).

Děti se posadí do kruhu. „Pralesní pudink“ si posílají a pokud si chtějí vylovit cenu, mohou tak udělat pouze ústy, aby našly část pokladu.

Pro tuto hru si prosím pořiďte dostatek papírových ubrousků.

 

Ples zvířat

Děti převlečené za zvířátka se rozmístí po místnosti a začnou tancovat na hudbu, kterou jim pustíte. Po chvíli hudbu vypněte a zvířátka se nesmí hýbat, nesmí se kývat a hlavně ne smát, což pro mnoho z nich jistě bude problém. Kdo se hýbne, vypadává. Ke zvířecímu tématu zvolte vhodnou hudbu. Kdo zůstane jako poslední ve hře, vyhrává!

Kdo jsem?

Pokud jste Vašim malým hostům nepodařilo pořídit kostýmy, je tato hra určená především Vám. Využijte malé lepící papírky a ty přilepte dětem na čelo. Děti ale nesmí vidět, co je na nich napsáno, tedy za jaké zvíře vystupují. Aby zjistili,jaké zvíře jsou, musí pokládat svým spoluhráčům otázky. Pokud odpověď zní ano, mohou položit další otázku, pokud ne, tak pokládá otázku druhý. Dítě, které uhádne jako první svou identitu, vyhrálo. Ostatní mohou samozřejmě hrát dál, dokud všechny nezjistí, co mají na čele napsáno.

 Zvířecí pantomima

Tato hra je obdobou klasické pantomimy, ale je zúžena pouze na svět zvířat. Připravíte dětem lístečky, na kterých jsou napsána jednotlivá zvířátka. Jedno z nich si vylosuje a přečte si svoji budoucí identitu bez toho, aby ostatní viděli, co je na lístečku napsáno. Dítě musí pantomimou předvést zvíře co nejlépe tak, aby další děti uhodly, o koho se jedná. Jakékoliv zvuky nejsou povoleny. Ten, kdo uhodne jako první, si smí vytáhnout další lísteček ze sáčku.

31.5.2009

Související odkazy: