X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Hry pro oslavu s auty

zpět na seznam

Hry pro oslavu s auty

Pořádáte party na téma auta a nechcete, aby tomuto tématu odpovídala pouze dekorace a jídelníček? Zkuste si tedy vybrat z naší nabídky her. K automobilové party se hodí nejen hry se samotnými auty, ale i takové, které souvisí s automobilovým prostředím. Proto můžete vybírat z prostředí silnic různá témata, např. můžou být hry spojené nejen s auty, ale i s autobusy. Vyberte si z našich tipů.

Tipy pro nákup na party s auty: Party ve stylu Cars, Party s klasickými autíčky, Party vítězů

V autobuse

Posaďte děti do dvou řad. Prvnímu v každé řadě dejte talíř s vatou. Ten má za úkol poslat talíř přes hlavu dál. Hráči nesmí dovolit, aby spadnul jediný chomáček vaty, během toho, co se snaží co nejrychleji dostat talíř až k poslednímu v řadě. Vyhrává ta řada, které se to povedlo dříve, samozřejmě se vší vatou na talíři. Opakujte hru v různých obtížnostech, např. nechte děti posílat hrníček s vodou nebo kousek oblečení, který si každé dítě obleče a zase vysvleče...

Automobiloví závodníci

Pro oslavu s auty je téměř nezbytné, aby každé dítě mělo svůj vlastní automobil. Ten vyrobíte pomocí kartónů. Pro každého hosta odřízněte vrchní polovinu krabice tak, aby si dítě mohlo dovnitř vlézt. Vyřízněte také okénka na postranní části „auta“. Vymalujte krabici jak zevnitř tak zvenku, aby co nejvěrněji připomínala závodní auto. Zvenčí tedy přimalujte kola, stěrače, světla apod. Popřípadě můžete nechat děti, aby si „interiér“ přizpůsobily samy. Až budou všechny děti se svými auty spokojené, uspořádejte velkou automobilovou přehlídku, kde se bude moct každý pochlubit.

Hluk dopravních prostředků

Kupte si kazetu, na které je nahrán hluk z ulice, který způsobují dopravní prostředky, jako je např. motor auta nebo motorky. Popřípadě si můžete podobnou kazetu zhotovit sami. Pouštějte dětem zvuky a nechte je hádat, o jaký dopravní prostředek se jedná. Za správnou odpověď samozřejmě musí následovat sladká odměna.

Předčítání

Tato aktivita není určená všem věkovým kategoriím, popřípadě musíme uzpůsobit výběr knihy, z které předčítáte věku oslavenců. Posaďte děti do kroužku a předčítejte jim o autech, jak vznikly. Popřípadě můžete „osvěžit“ čtení malou básničkou nebo hádankou.

Přivinuté auto

Tato hra se hraje se skutečnými auty, budete potřebovat dvě. Dále bude pro tuto hru nezbytná dlouhá šňůra a dvě cívky či klacky, na které je možné šňůru namotávat. Pokud máte připravené všechny potřebné věci,můžete přivázat ke každému autu jednu šňůru, dlouhou zhruba pět metrů. U druhého auta udělejte to samé. Ať už zvolíte délku šňůry jakoukoliv, je nutné, aby u obou aut byla délka stejná.

Hra je určená pro dvě děti, ale samozřejmě můžete vše zorganizovat tak, aby proběhla ve smyslu turnaje, tj. každý se utká každým. Obě děti dostanou do ruky klacek či cívku, určenou k navíjení a na pokyn začnou navíjet. To, které rychleji navine svou šňůru a dostane se dříve k autu, je vítězem. V autě se skrývá sladká odměna, ve formě sladkosti nebo malé hračky. Pokud zvolíte formu hry, každý s každým, můžete uzpůsobit hru tak, aby se ceny stupňovaly až do finále, ve kterém je cena samozřejmě největší.

Promítání

K dnešní době samozřejmě patří i televize. Dětem můžete pustit i tématické pohádky, hodící se k tématu oslavy. Např. film Auta.

31.5.2009

Související odkazy: