X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Děkuju, mami! A všechno nejlepší!

zpět na seznam

Děkuju, mami! A všechno nejlepší!

Děkuju, mami! A všechno nejlepší!

Den matek připadá oficiálně na druhou květnovou neděli, letos tedy na 9. května. Je to asi jediný svátek, který je opravdu mezinárodní a slaví se v desítkách zemí světa. Takže my se mrkneme jak a odkdy se ve světě i u nás svátek slaví, ale hlavně vám poradíme pár tipů na jednoduché maličkosti, které by vaší mamince mohly udělat radost.

Kytka je základ. A papírová nebo nafukovací navíc vydrží!

Maminy, které mají menší děti, vždycky spolehlivě dojme vlastnoručně vyrobený dárek. Kdo umí namalovat obrázek nebo složit básničku, je z toho venku. Odrostlejší děti se pro jednou můžou vykašlat na sezení u instagramu a můžou třeba umýt okna – to maminu taky dojme k slzám.

Manuálně zruční dospělí jedinci se můžou podívat do našeho blogu na to, jak se dělá třeba krásná papírová nebo nafukovací kytka

Ti, kdo nemají čas nebo chuť něco vytvářet asi vsadí na nafukovací kytky. Ať už maxi kytku speciálně pro Den matek, nebo nafukovací violku či růži.

 

Happy MD

 

Originální dárek pro maminky, které si umějí uživat života je určitě lahev dobrého moravského vína s originální vinětou Nejmilejší mamince, báječný borůvkový likér nebo dobrá čokoláda. A co takhle hrneček, originální ponožky nebo svíčka? A vůbec! Zkusili jste už někdy naši dárkovou krabičku? Tu si poskládáte přesně podle svého gusta!

No a když vás fantazie definitivně opustí, vždycky je tady ještě balonek s obyčejným vzkazem. Přidejte k tomu pusu, buďte na maminu hodní a řekněte jí od srdce, že ji máte rádi. Ona víc nepotřebuje.

Další inspiraci na dárek pro maminku pak hledejte tady.

 

mami banner

Maminy slaví ve světě…

Podobné svátky existovaly už ve starověkém Řecku. To by ale nebyli Řekové, aby to neslavili hlavně jako svátek plodnosti.

Římané slavili Den matek první březnový den. Oslavu nazývali Matronalie a zasvětili ji bohyni Juno, ochránkyni vdaných žen a nastávajících matek.

Ještě byste mohli znát takzvaný Mothering Sunday. Byl to v 16. století křesťanský svátek, který se slavil čtvrtou neděli od začátku půstu. Všichni tehdy dostali volno, aby mohli navštívit svůj domovský kostel – Mothering Church (tedy místo, kde se narodili a kde žily jejich matky). Cestou domů trhali kytky, kterými zdobili kostel nebo je dávali maminkám. V Anglii a Irsku slaví v tento den světský svátek Den matek dodnes.

 

…a u nás

U nás se svátek matek začal slavit od roku 1923 díky Alici Masarykové. Podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. Komunistům se sice víc líbil MDŽ, ale po listopadu 1989 se lidé spontánně začali ke Dni matek vracet.

 

25.4.2021