X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Co stojí dětská oslava

zpět na seznam

Co stojí dětská oslava

Dětská narozeninová oslava. Umožnit, aby naše dítě slavilo se svými kamarády ? Ano či ne ? Zcela jistě ano. Největší nadšení a radost si ze své oslavy samozřejmě odnesou děti, a tak to má být. My přípravě jejich velkého dne můžeme obětovat spoustu práce a času. Anebo taky nemusíme - pokud se obrátíte na nás nebo na naše profesionální kolegy, které se zabývají přípravou dětských oslav. Určitě však téměř všechny rodiče zajímá nakolik budou muset zalovit ve své kapse. Ve spolupráci s velice praktickým časopisem Paní domu jsme se pokusili zvážit odpovědi na pár otázek, tak aby mohl vzniknout právě tento článek

Dětská party na objednávku? Co to asi stojí…

Od 150 Kč:
Alespoň dort z cukrárny

Ten z cukrárny vypadá slavnostněji. Skromnější se dá pořídit od 150 Kč, ovšem specialitky typu dort Spící Šípková Růženka přijdou na 800 Kč i víc. Dort objednáme 1-2 dny předem. Nahoru patří svíčky (z drogerie) a pro větší parádu koupíme na výzdobu místnosti girlandy (v papírnictví). Do ledničky připravíme 4-5 velkých limonád, děti hodně pijí. Pokud můžeme obětovat celkem aspoň 400 Kč, peníze nám vyjdou ještě na 2-3 balení nezdravých a milovaných slaných brambůrků. Vyplatí se papírový ubrus.

Náš názor: Levná varianta oslavy vůbec není špatná, zejména když s dětmi předem promyslíme vlastní program, je pro ně podstatnější než jídlo a pití. Není žádná křivda oslavu i s jídlem vystěhovat na dvůr nebo na zahradu. Děti nám nezdevastují obývák a nebudou hrát počítačové hry, místo aby se bavily samy.

Tip: Inspiraci na hry i narozeninové dekorace najdete i na našich stránkách www.mojeparty.cz.
 

Od 700 Kč:
Hurá do Mekáče!


Zhruba za tuto cenu si děti užijí u McDonald´s hodinu a půl zábavy, her a soutěží s hosteskou. Pohoštění je tu podle dětského gusta a spočívá v narozeninovém dortu se svíčkami a nabídky ve stylu McDonald´s . V ceně jsou započítány i dárky, což bývají hračky. Trochu větší dostane oslavenec, ale malou hračku si odnesou i ostatní děti.
Kalkulace: Základní poplatek za každé dítě je tu 80 Kč, dětí musí být aspoň 5. Kromě dortu pro všechny a tzv. Happy Mealu (podle objednávky sestavené menu vč. malého pití) pro oslavence se konzumace hradí zvlášť. Menu Happy Meal stojí 79 Kč, takže pokud ho objednáme pro všechny, zaplatíme za 5 dětí dohromady 716 Kč.

Náš názor: Děti chodí k McDonald´s většinou moc rády. S kamarády a programem, který tu pro děti připravují, je to tu bude bavit o to víc.
Co mluví proti: Spíš ale nám než dětem by mohl vadit nedostatek soukromí během oslavy a jistá neosobnost prostředí. Použitelný tenhle tip není pro všechny, protože síť restaurací McDonald´s mimo velká města není příliš hustá a ne všechny dělají narozeninové party.

Tip: Z oslavy tady uděláme tečku za společným výletem nebo třeba návštěvou zoo.
Kontakt: www.mcdonalds.cz
 

Od 1000 Kč:
Program obstarají profesionálové

Paní učitelka z mateřinky pro děti naplánuje hry, zazpívá si s nimi, bude s nimi něco vyrábět… Přes agenturu to vyjde na 1000-2000 Kč podle náročnosti programu, který bývá hodinový. Profesionální animátor, klaun, který má svůj komponovaný program, děti pobaví svým výkonem a aktivně je zapojí do různých soutěží, nás přijde nejméně na 3500 Kč. Do obou honorářů už jsou započítané drobné pozornosti pro děti a výtvarný materiál.

Náš názor: Pokud chceme pořádat oslavu ve velkolepějším stylu a pro víc dětí, rozhodně má tahle varianta smysl už proto, že děti spolehlivě zaberou a užijí si to. Pokud sami nakoupíme zvlášť pohoštění, oslava pro 5-10 dětí nás takto vyjde na 3500-5000 Kč.
Co mluví proti: Cena se neodvíjí od počtu dětských účastníků, takže o zprostředkování aktivní zábavy bychom uvažovali jen pro větší skupinu.

Od 7000 Kč:
Oslava na klíč v americkém stylu

Pokud nám čas a možná i invence chybí téměř na všechno, ale nemusíme moc počítat peníze, jde vložit celé pořádání oslavy do rukou některé agentury specializované na pořádání party. Jejich rada zní nechat si připravit party tematickou. Jsou na to vybaveni - pro parádivé holčičky připraví třeba princeznovskou, pro kluky fotbalovou nebo westernovou. Objednat si můžeme všechno včetně balení dárků a třeba konfetového ohňostroje z dlouhých barevných stuh. Od 7000 Kč pořídíme na klíč tematické stolování pro 10 dětí, balonkovou výzdobu, občerstvení, drobné dárky pro děti, program a zábavu.
Náš názor: Tohle je dárek i pro pořadatele. Se zárukou všechno bude klapat a my si ušetříme spoustu času i nervů.
Tip: K party ve velkém stylu patří fotograf!

Co mluví proti: Ta cena…


Text: Jana Jílková

2.7.2009

Související odkazy: