X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Čarodějnice - už máte kostým?

zpět na seznam

Čarodějnice - už máte kostým?

Svatojakubská noc

Holky pozor !!! Už chystáte oblíbený převlek na Čarodějnice? 
Každá z nás má aspoň jednou v roce povoleno být opravdou čarodějnicí. Proč toho nevyužít. Na Čarodějnice se můžete odvázat a nikdo se nebude divit, že se nechováte jako pravá dáma. Navíc upéci si klobásu na pořádné vatře se taky nestává každý den. Proto si zaškrtněte v kalendáři 30. duben a začněte shánět ten správný kostým. Pro ty co nevědí trocha teorie. Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpružina noc, Beltaine…, pod všemi těmito názvy se skrývá pro nás všechny moc dobře známá magická noc z 30. dubna na 1. května. To jsou naše staré známe "Čarodějnice"

 

 

 

 

Proč slavit Čarodějnice?

Není to Halloween a je to náš svátek. Rituál pálení čarodějnic patří odpradávna k populárním českým lidovým zvykům. Dříve se tradovalo, že právě v tuto poslední dubnovou noc mají dle pověstí zlé síly větší moc než kdy jindy. Aby lidé ochránili sami sebe i svá obydlí před zlou mocí a čarodějnicemi, zapalovali na kopcích a vyvýšených místech ohně a do vzduchu vyhazovali hořící košťata, která měla čarodějnice odehnat a oslabit jejich moc. Takže pokud si dáte pozor, aby Vás někdo omylem nehodil na hořící stoh, může to být skvělá zábava.

 

Budete se bavit jinak než u televize ...

Dnes už je pálení čarodějnic spíše zábavou, kdy se lidé sejdou v maskách u hořících ohňů, pálí slaměné figuríny čarodějnic, opékají špekáčky, popíjí, klábosí  a někde možná i zpívají. Děti se mohou vyválet v blátě a my jsme "nad věcí". Čarodějnice mohou totiž všechno. Věta "vypadáš jak čarodějnice, tenhle den nikoho neurazí". Tak pojďte do toho.

 

Co čarodějnice nutně potřebujete?

Být strašidlem nebo čarodějnicí, je dámy, někdy docela prima. Konečně Vás nezastíní žádná místní krasavice. Tenhle večer je prostě nás všech - bez rozdílu. Pokud potřebujete  originální a zajímavou masku, ve které Vás nikdo nepozná, není nic jednodušího. Připravte se na slet čarodějnic a navštivte náš e-shop, kde naleznete čarodějnické klobouky, kabelky, barvy na obličej i jiné čarodějnické pomůcky a doplňky.

Carodejnice_dekorace_klobouky_masky

 

Nechystáte se do víru velkoměsta a plánujete soukromou čarodějnickou party? V nabídce máme také spoustu stylových čarodějných balonků, závěsných kostlivců, pavouků a jiných dekorací!

 

14.3.2017