X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
DOPRAVA NAD 3000 KČ ZDARMA
Nákupní košík je prázdný

PARTY NOVINKY

MojeParty BLOG PARTY NOVINKY Balónkové inspirace

zpět na seznam

balónky

Balónkové inspirace

Moji milí, A Náfuka s čepičkou a vyplazeným jazykem

oslava na obzoru? Takže to bude chtít pořádnou párty a na ní SPOUSTU BALÓNKŮ! Dneska vám tedy představím několik balónkových triků, které se sami naučíte raz dva a pak už budete celý večer jen donekonečna vysvětlovat, že vážně nemůžete dát nikomu kontakt na tu agenturu, která váš mejdan vyzdobila! 

 

 

 

 

Helium a balónky

Největší slaviči asi znají efekt létajích balónků. Tohle balónkové kouzlo dokáže bezpečně pouze helium. Balonkové dekorace s heliem jsou kouzelné. Mají však jedno mínus. Dekorace z latexových balónků není trvalá a balónky nám za krátký čas levitují spíše u země než u stropu. Pokud tedy připravujte oslavu, nafukujte latexové balónky až v den akce! Tyto klasické balónky vydrží létat 9-12 hodin. Foliové balónky jsou na tom mnohem lépe. S těmi uděláte radost oslavenci nejméně na celý týden. Dají se dofouknout do plného tvaru menším množstvím vzduchu i heliem a stále létají.

Další důvod proč někteří z vás nad balónky s heliem přemýšlejí, je fakt, že jsou trochu dražší. Totiž helium je drahé. Je to netoxický, nevýbušný plyn a v přírodě pomalu mizí. Proto jeho cena roste a je často dražší než samotný balónek.

Pokud už si helium koupíte, dodržujte přesně návod k použití a nafukujte jen velikost balónků, které doporučí výrobce. Jinak vám helium nevystačí. Balónky nepřefukujte a važte správným balonkovým uzlem, aby vám helium neuteklo rychleji než potřebujete. Jak správně nafukovat balónky heliem vám ukážeme na našem návodném videu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balónky bez helia? Jde to taky. Stačí vědět, jak je vázat

 

Nafukujte balónky vzduchem a naučte se balónkové girlandy a balónkové dekorace jako praví profesionálové.

Nejen příznivcl Instagramu vědí, že balónkový top jsou balónkové girlandy.

A nejlépe takové, ve kterých není jeden balónek jako druhý. Kouzlo organických girland je takové, že vážete k sobě balónky, které se k sobě hodí barevně, ale velikostně se liší. Balónkovou girlandu můžete zvládnout uvázat sami. Jen mít správné balonky a znát postup. Nejdůležitější věc, se kterou musíte pracovat, jsou samozřejmě balónky. Ovšem nejsou balónky jako balónky. Pro balónkové dekorace se hodí ty měkké, tvárné, pružné z přírodního latexu, které používají profesinálové. Světové značky jsou Sempertex, Qualatex, Gemar, Everts. Všechny uvedené značky najdete v nabídce našeho e-shopu v kategorii nafukovacích balónků.

Při výběru budete potřebovat balónky střední, malé, nejlépe i velké. Důležité je, aby vám balónky barevně a stylově ladily se zbytkem oslavy a stolu. 

Girlandy můžete vázat spolehlivě a rychle na vlasec, balónkovou stuhu, konstrukci. Tato vazba se vám "jen tak nerozsype" a je pro manipulaci a zavěšování praktičtější. Začběte s pomocí balónkové pásky. Girlanda vypadá také pěkně, ale při manipulaci vám mohou balónky občas z otvorů vypadnout.  Seznámíme vás s postupem vázání na stuhu či silon, ale i s postupem na balónkovou pásku.

Takže můžeme začít s přípravou na tu velkou balónkovou parádu!

 

Pro balónkovou girlandu si dopředu nachystejte:

 • balonky 26-30cm (tvoří základní tělo girlandy, potřebujete jich nejvíce - využijte profi balení)
 • balonky krystalické  nehlépe s konfetami nebo chromové ( doplňují jednobarevné balonky pro efekt)
 • balonky mini 12-13cm (přivazují se nebo lepí většinou jako poslední)
 • balonky jumbo , jednobarevné nebo konfetové (přidávají se tam, kde chceme asymetricky girlandu rozšířit nebo vytvořit asymetricky dominantní efekt)
 • pumpičku nebo kompresor ( jednoduchou girlandu ufoukáte i levnou pumpičkou)
 • balonkovou pásk,silon nebo balonkovou stuhu ( pásku pro amatéry, silon a stuhu pro zkušenější)
 • oboustrannou lepicí pásku ( k dolepení mini balonků)
 • modelovací balonky (slouží jako pružící gumička pro uchycení trsů nalonků)

 Pro dodekorování girlandy můžete využít

 • dekorační listy 
 • živé nebo umělé květy
 • foliové balonky
 • plyšové hračky a jiné dekorace

 

Duhové překvapení

 

1 Balonkove_dekorace_barevne

 

Rozehrajte svoji party v barvách duhy. Tahle barevná kombinace nikdy nezevšední. K balonkové girlandě můžete přidat i jednoduchou girlandu ze spojovacích balonků. Tu zvládnete jednoduše. Stačí balonky oběma konci navázat k sobě do jedné dlouhé souvislé řady.

 

Jak, ale zvládnout balónkovou girlandu?

Jak už jsme se zmiňovali, existuje několik způsobů. Spoustu videí, jak zvládnout organickou girlandu získáte na youtube.

My jsme vybrali několik odkazů, které vás zasvětí do balónkového umění.

 

Jak vytvořit girlandu jako pravý profesionál

 

1 Vyroba_girlandy_balonkove

 

 

Videonávod "Jak zvládnout jednoduchou balónkovou girlandu"

Zdroj: YOUTUBE.com

 

 

 

 


 

 

 

 

Balónková girlanda opravdu snadno s využitím balónkového setu


Připadá vám návod ve videu zbytečně složitý? Existuje rychlejší řešení pro amatéry. Prostě si pořiďte naše balónkové sety, ve kterých najdete balónky, dekorační pásku a terčíky k dolepení balónků. Návod jak postupovat, najdete níže. Kombinaci balónků si můžete zvolit sami a koupit balónky samostatně. Nezapomeňte na balónkovou pásku

 

1. Zakupte si některý z našich dekoračních setů

2. Potřebovat budete i pumpičku nebo kompresor

 

1 Balonkova_girlanda_koupena

 

3. Balónky nafouknete a zauzlujete. Nepoužívejte provázek, natahněte hrdlo balónku a udělejte uzel Balónky se nebudou vyfukovat

 

Balonkova_girlanda_navod

 

4. Nafoukněte všechny střední balónky do libovolné velikosti.

5. Postupně je dle návodu protáhněte dírkami balónkové pásky. Uzel by měl zabránit tomu, aby se balónek vyvlékl. Pokud je příliš malý, udělejte na konci ještě jeden uzel. Balónky umísťujte pokaždé z jiné strany, zhruba ob jednu dírku.

 

1 Navod_balonkova_girlanda

 

6. Po dokončení girlandy využijte zbytek minibalónků, které nalepovacími terčíky dolepíte do girlandy

 

1 Balonky_navod

 

Balónková zeď - báječná dekorace (nejen) na dětské párty

Nestačí vám girlanda, ale chcete celou balónkovou zeď? Nic složitého. Jen potřebujete více balónků. Pokud tohle překvapení uděláte, budete kandidátem na rodiče roku. Vaše děti se budou chlubit všude. Zkuste tuto balónkovou výzvu při oslavě narozenin. Pokud vyzdobíte pokojíček jako na obrázku, vaše děti prasknou pýchou!

 

1 Balonkova_zed

 

 

Videonávod "Jak zvládnout jednoduchou balónkovou stěnu"

Zdroj: YOUTUBE.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Balónky na svatební hostině? Proč ne...

Nejste příznivcem barevných dekorací a milujte eleganci bílé? Tento tip balónkové dekorace využijete zejména na svatbách nebo u jiných slavnostních a designových výzdob.

 

1 Balonkova_vyzdoba_bila

 

Tip na konec - balónek s květinovým dárkem

Stačí kulatá květinová krabice, do které umístíte květiny a balónek s heliem přivážete tak, aby létal nad krabičkou. Nemáte-li květinovou krabičku, můžete přivázat k dárku nebo k jiné dárkové krabičce.

Obří balónek můžete vložit do dekorační siťky na způsob létajícího balónu nebo balónek ozdobit speciálními samolepkami.

 

1_Darek_s_balonky

Balónky v krabici

Balónky a dárek můžete přivázat na dekorační těžítko a vložit do velké krabice. Převažte stuhou a předejte oslavenci. Po rozbalení vylétnou balónky jako první.

 

 

 

 

 

 

13.2.2024