Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.

Rozumím
2017 version
X
Navíc Vám budeme posílat novinky, akční nabídky a slevy.
Party začíná u nás...
+420 773 670 704PO-PÁ 9-17

BLOG

Blog
Oblíbené přihlášení
X

VSTUP PRO REGISTROVANÉ

Nákupní košík je prázdný

PARTY RADY - INSPIRACE

MojeParty PARTY RADY - INSPIRACE Nápady pro pirátskou party

zpět na seznam

Nápady pro pirátskou party

Piratska_party

 

Piráti jsou oblíbeným námětem pro dětské party. Pirátská party nabízí mnoho možností a her zejména pro kluky dobroudruhy, které se vyžívají v pirátském "řádění". Pokud připravíme na pirátskou party dekorace i kostýmy tématicky laděné, určitě bychom měli myslet i na vhodnou zábavu. Nabízíme několik tipů jak "malé piráty" zabavit, tak aby oslava byla jedinečná. Kromě níže uvedených herních návodů si v našem party-shopu můžete zakoupit sadu drobných rekvizit pro piráty včetně dekorací, kovových mincí i drobných pirátských hraček.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kufr trochu jinak

Děti se rozdělí do dvou skupin, které se postaví naproti sobě. Na kartičky se sepíší slova s pirátskou tématikou (jako např. pirátská loď, poklad, páska přes oko, kanón). Jednu kartičku si vylosuje dítě, které má za úkol slovo, které je zde napsáno, namalovat. Ostatní musí hádat, co je na obrázku. Poté přijde na řadu další dítě a znovu si vylosuje kartičku atd.

Hra se hraje na čas. Vítězem se stává skupina, která v určeném čase uhádne víc slov.

Vyjíždím na velkou plavbu a vezmu si s sebou…

Všichni účastníci sedí v kruhu. Jeden z nich začne slovy: Vyjíždím na velkou plavbu a vezmu si s sebou pirátskou loď a pirátskou čepici. Pak je na řadě další a ten začíná větu zcela od začátku: Vyjíždím na velkou plavbu a vezmu si sebou pirátskou loď, pirátskou čepici a poklad. Další dítě obohatí opět větu o jednu věc navíc. Čím delší je hra, a tedy i výbava na plavbu, tím je samozřejmě těžší udržet v paměti všechna slova.

Kdo udělá chybu, vypadává. Vítězem je ten, kdo zůstane jako poslední ve hře.

Malí kutilové – stavba vlastní pirátské lodi

Pro tuto pirátskou loď budete potřebovat pouze korkové špunty a párátka (je vhodné ztupit ostří), případně lepidlo. Plachtu vytvoříte z malého papíru a upevníte párátkem do korku, tedy k samotné lodi. „Plachtový“ papír můžou děti libovolně dozdobit, třeba pirátskou vlajkou.

Pokud si děti vyrobily vlastní lodě, můžete uspořádat závody na vodě – popřípadě ve vaně nebo v umyvadle. Jediný povolený pohon je v této hře foukání nebo ovívání. Dotyky nejsou povoleny!

Děti si nakonec své lodě mohou vzít domů.

Vzkaz v láhvi

Rodiče před oslavou připraví průhlednou plastikovou láhev s korkem a do ní vloží mapu k pokladu. Mapu nakreslí na kus papíru. Aby vypadala autenticky je možné ji na okrajích opálit nebo decentně zašpinit. Udělejte skicu kousku Vaší zahrady. Mapa může vypadat takto: pokud chcete najít poklad, běžte deset kroků rovně od domu, poté šest kroků ke vzdálenému křoví…a tak dále. Místo, kde se poklad nachází, označte na mapě červeným křížkem. Zde ho samozřejmě zakopejte.

Do truhly můžete ukrýt cokoliv, co děti potěší, např. zlaté pirátské mince nebo sladkosti.

Láhev najdou děti „čistě náhodou“ během oslavy a honba za pokladem může začít!

Chůze po prkně

To, co bylo kdysi pro piráty trestem, se může stát zábavnou narozeninovou hrou. Je potřeba jedno stabilní prkno, které je ukotveno na pevném podkladu, 10- 30 centimetrů nad zemí. Místo moře a žraloků se pod prknem nachází měkký podklad. Na prkno vstoupí dva piráti najednou, každý dostane polštář, kterým se snaží svého soupeře z prkna shodit. Dávejte pozor, aby polštáře neměly žádné zipy, o které by se děti mohly zranit. Kdo se dotkne nohou země, prohrál.

Ukryté poklady

Do velké kopy písku schovejte malé ozdobné kamínky. Velice vhodné jsou umělé ozdoby a šperky ze skla (bez ostrých hrotů, aby se děti nemohly zranit)a umělé hmoty. Alternativně se dají použít i oblázky opatřené čísly označující jejich hodnotu. V tomto případě se nakonec sečte celkový počet dosažených bodů. Dítě s největší sumou vyhrává.

Piráte, jak je voda hluboká?

Tato hra je obdobou u nás věrně známé hry Honzo vstávej, kolik je hodin?. Hraje se na pokud možno čtvercovém hracím poli. Hrací pole se pro děti promění v moře. Jeden z hráčů je pirát. Postaví se na jednu stranu pole. Na druhé straně stojí zbylí hráči a ti volají: „Piráte, piráte, jak je voda hluboká?

Pirát odpoví číslo, např. „Tři metry hluboká!“

„Jak to máme překonat?,“ zeptají se ostatní. Teď je chvíle pro piráta, který jim zadá úlohu, kterou musí splnit, aby pokořili moře. Kupříkladu může zadat, že jediný možný způsob je skákání. Hráči musí pole přeskákat aniž by upadli. Ten, kdo upadne se pro další kola stává pirátovým pomocníkem. Vítěz je poslední zůstavší ve hře a pro další kolo je pirátem on.

Zde jsou některé úkoly, které může zadat pirát: „Běhání, chůze pozpátku, chůze jako rak nebo jako husy…apod.

Na rybách

Rybaření je starobylá a úctyhodná společenská záliba. Obvykle se chytá na rybářský prut. Tato hra je obměnou tohoto sportu, způsob chytání a úlovek je ale jiný. Nejdříve musíte vyrobit truhlu pokladů tak, že vyzdobíte velkou krabici z lepenkového papíru. (Máte-li doma nějaký kufr v podobě truhly, tím lépe!) Truhlu naplňte cukrovinkami a bonbony různé chuti a barvy, které jste zabalili do barevného hedvábného papíru a na každém udělali z barevné stuhy mašličku. Místo prutu používají děti pravý pirátský hák. K jeho zhotovení stačí ohnout drátěné ramínko na šaty, tak aby jej bylo možné držet jako hák.

Děti se zavázanýma očima jedno po druhém sahají hákem do truhly a snaží se vytáhnout cenu. Jestliže naberou více než jednu cukrovinku, bonbony navíc musí zase vrátit zpátky. Zbytek úlovku si samozřejmě mohou ponechat a sníst.

4.3.2018

Související odkazy:

PARŤÁK JE VŽDY V OBRAZE
PARŤÁK VÍ JAK NA TO
Akce na klíčZJISTIT VÍC
BEREME TĚ DO (MOJE)PARTY